5 filma të frikshëm në Netfix, të cilët mund ti shihni për “Halloween”!

inc

5 nga filmat më të frikshmëm të cilët ndodhen në Netfix:

1.Babadook

Me një debutim të shkëlqyer nga regjisori Jennifer Kent.Komploti rrotullohen rreth një libri tregimesh të frikshshëm.Personazhet kryesorë janë Amelie (Essie Davis) dhe djali i saj gjashtë-vjeçar Samuel (Noah Wiseman). Tmerri i vërtetë i filmit është duke parë një familje në mjerim dhe trishtimin shkatërrues që e shoqëron atë. Një nënë e vetme, e rrënuar nga vdekja e dhunshme e burrit të saj, lufton me frikën

2.Insidious

Një familje duhet të parandalojë shpirtrat e këqinj nga fëmija i tyrë që ka rënë në koma.

3.Invasion of the Body Snatchers

Një mjek i një qyteti të vogël mëson se popullsia e komunitetit të tij është duke u zëvendësuar me kopje identike të alienëve.

4.Let’s Scare Jessica To Death

Një grup shokësh janë në kërkim për të gjetur ngushëllim për miken e tyre Xhesika, e cila sapo është lëshuar nga një klinikë. Pas një udhëtimi ,rruges ata të përfundojnë në një shtëpi bosh me një të huaj të quajtur Emily duke u përballur me situata mjaft të frikshme

5.The Prophecy (1995)

Kristofer Uallken, tregohet madhështor në ktë përrallë të engjëjve që vijnë përsëri në tokë për të mbledhur një shpirt që i takon në qiellit.Ëngjëlli Xhibril vjen në tokë për të marre atë shpirti dhe vetëm një vajze e vogël mund ta ndalojë atë.”Profecia” nuk është konkurrentpër çmime Oscar, por mbetet një film vërtët i vlersuar.

04faf0dd41493a47ef74dd0079a6d8f9-650-80

 

 

 

(Herë të lexuara: 164)

About Armela Malaj

Check Also

Fosilet japin të dhëna për prejardhjen e njeriut

Ekipi shkencor që në vitin 2015 , zbuloi një të afërm të lashtë me njeriun, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *