Acer Switch Alpha 12, tableti-kompjuter vetëm për 700 dollarë

acer-switch-12-alpha-

Kur vjen puna tek tabletat Windows, OEM janë ato në krye listës më të pëlqyer. Është projektuar tashmë një Acer i ri, Alpha 12 mjaft ekonomik dhe i mirë.

Për një çmim prej 700 dollarë tableti ka një proçesor dual-core i5, memorie RAM 8G , hard disk ssd (shume i shpejte) 256Gb  dhe një tastierë. Ndërkohë që Surface Pro 4 më i lirë që mund të gjeni (900 dollarë) ka një proçesor Core m3, memorie  RAM 4GB dhe hard disk ssd (shume i shpejte) 128GB, ku përveç këtyre do t’ju duhet të paguani 130 dollarë për tastierën.

Duket se Acer Swithch Alpha 12 nuk do të fitojë ndonjë çmim për dizajnin e tij jo shumë modern, por ai bën një punë të shkëlqyer gjithsesi. Ka një ekran me touch mjaft të mirë dhe një tastierë e cila montohet tek pajisja me anë të dy magneteve dhe praktike në përdorim. Butonat e tastierës janë me dritë duke e bërë atë të përshtatshme të përdoret edhe në një dhomë të errët.

2

1

 

(Herë të lexuara: 29)

About Edla Zaganjori

Check Also

Tableti i ri Mi Pad 3

Xiaomi Mi Pas 3 më në fund pritet të vijë në treg.Mi Pad 3 vjen me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *