Celulari i ri GFXBench

Lançimi zyrtar i HTC U 11 që do të ndodhë sot, më 11 maj.

Tani, pajisja është shfaqur edhe në GFXBench, pas parakalimit në databazën e AnTuTu dhe Geekbench. Në GFXBench, janë bërë të ditura specifikat e plota të HTC U 11.

Megjithatë, lista konfirmon shumicën e spekulimeve të deritanishme. Pajisja kryesore e re e HTC vjen me ekran QHD prej 5.5 inçëve, procesorin Snapdragon 835, RAM memorien prej 4GB, hapësirën ruajtëse prej 64GB, kamerën kryesore me 12MP dhe kamerën për ‘selfie’ me 16MP.

Telefoni do të punoj përmes Android 7.1.1 Nougat, së bashku me versionin e fundit të HTC Sense.

(Herë të lexuara: 94)

About JWebZ

Check Also

Robotët e vegjël tërheqin objekte 2000 herë më të rëndë se vetë pesha e tyre

  Inxhinjer nga universiteti Stranford  kanë krijuar disa modele robotësh të quajtur “Micro Tugs” të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *