Celulari i ri Huawei thyen rekorde

Lançimi i Huawei P10 Lite është bërë tashmë  zyrtar.Kompania Huawei ka përfshirë në këtë celular një ekran  5.2 inç dhe rezolucion  1080p ,por edhe një procesor Kirin 658. Memoria RAM ka një kapacitet prej 4GB ndërsa hapësira ruajtëse vjen me 32GB.P10 Lite dhe P10 kanë dalur  në treg në të gjithë botën që nga 31 marsi, ndërsa modeli Plus ka dalur në shitje një javë më vonë, më 7 prill.Ky celular ka thyer rekorde shitjesh që nga atëherë.Ju mund ta blini këtë celular me një çmim të arsyeshëm gjithashtu.

 

(Herë të lexuara: 234)

About JWebZ

Check Also

Kë do të zgjidhnit? Iphone 8 apo Iphone X

Më në fund Apple dha lajmin e lançimit të Iphone 8. Por ndryshe nga herët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *