Duket se këtë vit NOKIA do të ketë vëmëndjen e të gjithëve .

Sytë e të gjithëve do të ket Nokia kete vit, pasi kompania ka planifikuar një Kongresin Botëror Mobil, i cili zhvillohet në fillim të vitit të ardhshëm në Barcelonë, Spanjë. Por ende nuk është konfirmuar se çfarë Nokia CEO, Rajeev Suri do të shpallë, ka shumë Nokia smartphone  qe bëjne një sipërfaqe online, duke nënkuptuar se Nokia mund të jetë duke planifikuar një rikthim në hapësirën e celularëve të mençur,  me Android brenda. Një rrjedhje e re vjen nga një përdorues Weibo, i cili aludon në një smartphone Nokia C1, i cili. rrjedhur tregon një gjuhë të projektimit që duket mjaft e ngjashme me aparate anije bar çokollatë që janë në shitje sot ,sporti qoshet e zakonshme te  rrumbullakosura dhe një gjithë-metalike unibody ndërtuar. Nokia C1 fotografuar në këto imazhe rrjedhur duket të shfaqë një dizajn metalike, por me kurrizin zë vendin që duket të jetë bërë e materialeve të ndryshme dhe textures. Nokia C1 bën dhe specifikimet rrjedhje: Presin një Snapdragon 830, 4GB RAM dhe dual-kamera

(Herë të lexuara: 194)

About Elisabeta miraka

Check Also

Kë do të zgjidhnit? Iphone 8 apo Iphone X

Më në fund Apple dha lajmin e lançimit të Iphone 8. Por ndryshe nga herët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *