Euro 2016, Italia mund Bullgarinë dhe merr kryesimin e grupit H

hi-res-40137e264b9235ebc9cfb5b58c7b7959_crop_north

Italia ka fituar 1-0 ndaj Bullgarisë dhe i afrohet shumë fazës finale të Euro 2016. Ndeshja u vendos nga një 11-metërsh i De Rossit që në minutën e 6.

Në pjesën e dytë De Rossi dhe Micanski u ndëshkuan me karton të kuq pas një zënke mes tyre dhe të dyja skuadrat e mbyllën ndeshjen me 10 veta.

Italia nuk arriti të shënojë golin e dytë dhe në fund rrezikon të barazohet , por Buffon shpëton portën në minutën e 91.

Me këtë fitore, italianët rimarrin kryesimin e grupit H dhe lënë Norvegjinë 2 pikë pas dhe Kroacinë 3. Për kualifikimin, Italisë tashmë i duhet të marrë 3 pikë në dy ndeshjet ndaj Azerbajxhanit dhe Norvegjisë.

 

Burimi: Top Channel

 

(Herë të lexuara: 67)

About Armand Plaku

Check Also

A do të thyhej një Hoverboard nga një hedhje prej 30 metër?

Një tjetër Yotuber i quajtur WillitBREAK 2 ka bërë një tjetër eksperiment hedhje, por këtë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *