Facebook është duke menduar të vendosë butonin “Nuk e pëlqejë” (dislike) në messenger

Ne kemi qenë duke e pritur atë për vite, dhe tani, duket se Facebook është  më në fund duke na dhënë butonin ” nuk e pëlqej” (dislike)

Facebook më në fund është duke e bërë të lehtë për ju,  të shprehni pakënaqësitë tuaja. Sipas një raporti të ri TechCrunch, Facebook është duke testuar për funksionin e tij të ri, i  kërkohet cili më së shumti sot.

Sipas një informacioni nga Tech Bloger , Facebook Messenger duket të jetë duke realizuar reagimet e ndryshme në programin popullor të tij messenger . Ashtu si në iMessage të Apple, në qoftë se ju rrini pezull ne një mesazh, ju do të shihni një buton Emoji që përfshin opsione si  Pëlqej(Like), nuk e pëlqej( Dislike), dhe fytyrat të ndryshme të tjera Emoji.

“Ne jemi gjithmonë duke testuar mënyra pë ta bërë messenger sa  më shumë argëtues” tha në një deklaratë për shtyp  facebook TechCrunch “Kjo është një provë e vogël ku ne i mundësojmë njerzve të ndajnë një emoji që më së miri shprehin emocionet  në mesazhet e tyre” kështu që ndërkohë që ju nuk e keni këtë opsion të përdorni këto reagime ne messenger në këtë moment ,ateherë nëse të gjithë përdoruesit e facebook i japin pelqej kësaj risie ndoshta mund të vendoset së shpejti për miliard përdoruesit e facebook -ut .

Edhe pse Facebook ka rezistuar prej kohësh për të shtuar një buton Dislike për të shmangur shumë negativite (sidomos në kohështrirje), duket se rrjeti social është tani duke parashikuar nocionin e një miratim më shumë si një “jo.” Siç tha Facebook TechCrunch, sepse Messenger është përdorur shpesh për të planifikuar ngjarje, ky grup i ri i Reagimeve mund të bëjë gjërat pak më të efektshme, pothuajse duke shërbyer si një sondazh në kohë reale.

Kush e dinte se sa shumë ne pëlqenim të mos i pëlqenim gjerat në forumet publike!

(Herë të lexuara: 21)

About Elisabeta miraka

Check Also

Tashmë Samsung Galaxy S8 juaj mund të kthehet në një kompjuter personal

  Samsung Galaxy S8 ka vendosur të lancojë më së fundi edhe një risi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *