Fileto viçi me Gorgonzola

fileto-gorgonzola

Përbërësit për 4 persona:

4 fileto mish viçi të trasha (rreth 300 g secila)

1 pako djathë Gorgonzola

40 g arra të grira

3 lugë qumësht

kripë dhe piper

Përgatitja:

Në një tigan skuqim filetot me zjarr të lartë, rreth 3 minuta në secilën anë, shtojmë kripë dhe piper.

Në një enë shkrijmë djathin Gorgonzola dhe i shtojmë një lugë pana. Në qendër të pjatës vendosim fileton e viçit, djathin e shkrirë dhe arrat. /tvklan.al

Burimi: TV Klan

(Herë të lexuara: 1184)

About Armand Plaku

Check Also

A do të thyhej një Hoverboard nga një hedhje prej 30 metër?

Një tjetër Yotuber i quajtur WillitBREAK 2 ka bërë një tjetër eksperiment hedhje, por këtë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *