Finokë të skuqur me vezë

finok-i-skuqur

Përbërësit (për 4 – 5 persona):

Finok 1 kilogram

Miell 1 lugë gjelle

Vezë 2 kokrra

Vaj 2 filxhanë kafeje

Kripë

Piper

Përgatitja:

Finokët e pastruar ziejnë në ujë të valuar me kripë, kullohen, priten në feta, u hidhet kripë, piper i zi, kalohen në miell e vezë të rrahura dhe skuqen nga të dyja anët. Derisa të krijohet një kore e kuqerremtë./tvklan.al

Burimi: TV Klan

(Herë të lexuara: 265)

About Armand Plaku

Check Also

A do të thyhej një Hoverboard nga një hedhje prej 30 metër?

Një tjetër Yotuber i quajtur WillitBREAK 2 ka bërë një tjetër eksperiment hedhje, por këtë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *