India e mirëpret mjaft mirë iPhone 7 dhe 7plus.

appleiphone7_8001

Me një lëvizje mjaft të shpejt Reliance Jio e ka pritur mjaft mirë ardhjen e Iphone 7 në Indi. Jio ka pajtuar shërbimine internetit 4G falas për një vit për të gjithë modelet e iPhone që ofron Apple.

Këto pajisje do ta marrin shërbimin e internetit falas vetëm në Indi. Kjo incijative u mor me rastin e ardhjes në Indi të serisë më të re të iPhoneve ,iPhone 7 dhe iPhone 7 plus. Burimet që dhanë lajmin e mirë e emërtuan këtë iniciativë si “Welcome Offer”.

Mesa duket India e ka pritur me padurim serinë e re te iPphone. Shërbimi është i vlefshëm jo vetëm për modelet e fundit të iphone por edhe për  iphone 6 ,6 plus si dhe 6s .

Oferta do të jëtë e vlefshme nga data 31 dhjetor i këtij viti deri në 31 dhjetor të vitit 2017 me një plan Rs 1,499 .Paketa 4G përmban sasi të palimituar lokal,StD ,thirrje Roaming në voice calling,40 GB Wifi ,sasi e palimituar e mesazheve dhe sasi e palimituar e paketës Proframee Jio .

(Herë të lexuara: 59)

About Armela Malaj

Check Also

Tashmë Samsung Galaxy S8 juaj mund të kthehet në një kompjuter personal

  Samsung Galaxy S8 ka vendosur të lancojë më së fundi edhe një risi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *