Ju ndoshta mund ta merrni me mend se kush është loja më popullore në Google Play

Google Play kthehet sot në Pesë, Dhe për të festuar arritjet, Google ka lëshuar një listë,të cilat duken në përmbajtjen më popullore që kan kaluar ndonjëherë nëpër dyqanet e saj kryesore.

Listat e google zbulojnë  pesë listat kryesore të librave, aplikacioneve, këngëve, albumeve dhe filmave në SHBA, që nga viti kur google play i lancoi  për herë të parë. Dhe për përdorues aktiv total google play numëron mbi një miliard për 190 vende të ndryshme të botës

Loja më popullore instaluar nuk mund të vijë si një shok: Crush Candy Saga ulet në majëne fronit si qershia mbi tortë. Ndërsa Google nuk ka i zbuluar të sakta shifrat , Candy Crush Saga është shkarkuar mbi 500 milionë herë nëpër Facebook, iOS dhe Android në vitin 2013.

Sa për aplikacionin më popullor Facebook është pëlqyer qartësisht shumë. Facebook Messenger është kandiduesi tjetër , dhe Instagram llogaritet në vendin e  4, duke i dhënë ketij  rrjeti social të drejtat më të njohura në botë .

Sa për pjesen tjetër më të mirë ,këngë, filma, libra e më shumë, ju nuk do të befasoheni aspak nëse do të shihnit disa nga hitet më të mëdha të kulturës pop,në gjysmën e dekadës së fundit të ulen në majë të listave të tyre përkatëse.

Këtu është lista e plotë e lojrave, aplikacioneve, këngëve, albumeve filmave dhe librave me popullorë në play store sipas google.

5 lojëret më të instaluara

 1. Candy Crush Saga
 2. Subway Surfers
 3. Temple Run 2
 4. Despicable Me
 5. Clash of Clans

5 aplikacionet më të instaluara

 1. Facebook
 2. Facebook Messenger
 3. Pandora Radio
 4. Instagram
 5. Snapchat

5 këngët më të shitura

 1. Ed Sheeran – Thinking Out Loud
 2. Lorde – Royals
 3. Taylor Swift – Blank Space
 4. Mark Ronson feat. Bruno Mars – Uptown Funk
 5. Pharrell Williams – Happy

5 albumet më të shitura

 1. Adele – 25
 2. Eminem – The Marshall Mathers LP2 (Deluxe)
 3. Taylor Swift – 1989
 4. Drake – If You’re Reading This It’s Too Late
 5. Kendrick Lamar – To Pimp A Butterfly

5 filmat më të shitur

 1. The Interview
 2. Frozen
 3. Deadpool
 4. Star Wars: The Force Awakens
 5. Guardians of the Galaxy

5 librat më të shitur

 1. Fifty Shades of Grey, by E L James
 2. The Hunger Games trilogy, by Suzanne Collins
 3. A Game of Thrones, by George RR Martin
 4. The Fault in Our Stars, by John Green
 5. Gone Girl, by Gillian Flynn

(Herë të lexuara: 117)

About Elisabeta miraka

Check Also

Tashmë Samsung Galaxy S8 juaj mund të kthehet në një kompjuter personal

  Samsung Galaxy S8 ka vendosur të lancojë më së fundi edhe një risi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *