Kadaif

kadaif

Përbërësit:

500 gr kadaif

150 gr gjalp

200 gr arra

Përgatitja:

E hapim kadaifin në tepsi dhe mbi të hedhim gjalpin e shkrirë. Më pas e fusim në furrë në temperaturën 180 gradë deri sa të piqet. Gjatë kohës së pjekjes përgatisim shërbetin e kadaifit. Kujdes, pasi ftohet kadaifi i hedhim shërbetin, i cili duhet të jetë i vakët në mënyrë që mos të qulloset.

Përbërësit për shërbetin:

1 kg sheqer

700 ml ujë

Gjysmë limoni

Koha e zierjes së shërbetit: 5 minuta

Burimi: TV Klan

(Herë të lexuara: 381)

About Armand Plaku

Check Also

A do të thyhej një Hoverboard nga një hedhje prej 30 metër?

Një tjetër Yotuber i quajtur WillitBREAK 2 ka bërë një tjetër eksperiment hedhje, por këtë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *