Kamera e Google Pixel edhe ne pajisjet Nexus

pixel_camera_app-640x381
Me nisjen e telefonave Pixel, Google është duke u përpkekur të krijoj diçka ndryshe e cila është ekskluzivitet i saj. Kjo do të thotë se ka disa karakteristika mbi telefonat Pixel, të tilla si Google Asistent dhe kamera nga Google e cila mesa duket nuk do të jetë në dispozicion për telefonat jo-Pixel dhe kjo për fat të keq ka përfshirë edhe aparatet, Nexus.

Por kjo situatë nuk do të vazhdojë të jetë për shumë kohë kështu.Zhvilluesit @LlabTooFeR duket se kanë arritur me sukses për të krijuar version të Pixel dhe të pixel XL të imazhit të sistemit, XDA gjithashtu kanë arritur të krijojne aplikacionin e Google Camera për të punuar në pajisjet te cilat lundrojne ne Android 7.0 Nugat.

Sipas zhvilluesve në XDA, ata pretendojnë se kanë arritur me sukses aplikacionin i cili  kandidon për pajisje si Nexus 5x dhe Nexus 6P.

(Herë të lexuara: 48)

About Armela Malaj

Check Also

Si të zbuloni nëse celulari juaj po përgjohet

A ju kandoshur shpesh të mendoni se dikush po ju përgjon me anë të telefonit tuaj ? Ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *