Kërpudha me beshamel

kerpudha-me-beshame

Përbërësit:

Kërpudha 0.5 kilogram

Gjalpë 1 lugë gjelle

Salcë beshamel

Djathë kaçkavall i grirë, 2 lugë gjelle

Përgatitja:

Kërpudhat e përvëluara grihen në fije të holla, u hidhet kripë, piper, dhe skuqen në tigan me gjalpë, hidhet ajkë qumështi, salcë beshamel me trashësi mesatare, u jepet 2 – 3 valë sa të avullojë lagështira e tepërt dhe të ngelet një masë e trrashë.

Masa e përgatitur hidhet në një tigan të vogël, spërkatet me kaçkavall të grirë dhe piqet./tvklan.al

Burimi: TV Klan

(Herë të lexuara: 433)

About Armand Plaku

Check Also

A do të thyhej një Hoverboard nga një hedhje prej 30 metër?

Një tjetër Yotuber i quajtur WillitBREAK 2 ka bërë një tjetër eksperiment hedhje, por këtë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *