Kosova në garë me dy filma për “European Film Awards”

europeanfilmawards

Kosova pritet të paraqitet për herë të parë në “European Film Awards”. Siç njoftoi Qendra Kinematografike e Kosovës, në mesin e 52 filmave që janë nominuar në “EFA” janë edhe dy filma kosovarë të rekomanduar për nominim.

Bëhet fjalë për filmin “Babai”, me skenar dhe regji të Visar Morinës, dhe filmi “Tri Dritare dhe një varje”, me skenar të Zymber Kelmendit dhe regji të Isa Qosjes.

Ceremonia e edicionit të 28-të të “European Film Awards” do të mbahet në Berlin me 12 dhjetor.

 

Burimi: Top Channel

 

(Herë të lexuara: 70)

About Armand Plaku

Check Also

Big Brother VIP së shpejti

Së shpejti pritet të startojë spektakli më i ri ‘Big Brother VIP’ në Top Channel. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *