Mediat ndërkombëtare komentojnë ndeshjen Danimarkë – Shqipëri

ndeshja1

Shqipëria arriti një rezultat të rëndësishëm ndaj Danimarkës në Kopenhagen. Ky sukses ka bërë jehonë në shtypin botëror. Fox Sports shruan: Shqipëria ndal Danimarkën në një barazim pa gola.

Kuqezinjtë i mohuan mundësinë që të ngjitej në krye të grupit kundërshtarit një kundërshtari direkt. Për mediat portugeze barazimi mes Danimarkës dhe Shqipërisë për ta është një fitore.

Rivalët janë pas në renditje, ndërsa të hënën është takimi i rëndësishëm me Shqipërinë në Elbasan. Për gazetat italiane, vendlindja e trajnerit De Biasi, Kuqezinjtë ishin një bunker i pakalueshëm për sulmin danez.

 

Burimi: TV Klan

 

(Herë të lexuara: 266)

About Armand Plaku

Check Also

A do të thyhej një Hoverboard nga një hedhje prej 30 metër?

Një tjetër Yotuber i quajtur WillitBREAK 2 ka bërë një tjetër eksperiment hedhje, por këtë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *