Ngarkuesi diellor Solartab i cili funksionon me anë të energjisë diellore

Telefonat  dhe tableta nuk janë aspak argëtues kur janë të fikur, sidomos kur nuk keni një prizë të energjisë afër për ti vendosur menjëherë. Por të gjithë ne kemi një kemi një burim të madh natyror që është gjithmon me ne (të paktën gjatë ditës ). Pra pse të mos shpenzojmë fuqinë e energjisë diellore për të mbajtur paisjet tona në punë edhe kur jemi ne mes të askundit.

Një ngarkues diellor është një mjet i domosdoshëm për tu pasur gjithmonë me vete për këdo që ndodhet jashtë, në vende të hapura. Dhe Solartab është një nga dizajnet me te mira qe ju mund të keni parë. Një tregues i nivelit të baterisë ju tregon sesa përqind bateri keni në dispozicionin tuaj.

Parametrat:

kapaciteti: 13.000m Ah

Pesha: 1.2 kg

Panelet diellore: 5.5 w

Shumë modele të tjera mjaft të njohura në treg janë shumë të kushteshëm ,megjithatë Solartab është më pak se 3 paund në një shkëlqim. Ju do ta gjeni atë vetëm për 99$

(Herë të lexuara: 58)

About Elisabeta miraka

Check Also

Kë do të zgjidhnit? Iphone 8 apo Iphone X

Më në fund Apple dha lajmin e lançimit të Iphone 8. Por ndryshe nga herët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *