Pse nuk duhet ta blini samsung galaxy S8

Specifikat marramendëse të Samsung Galaxy S8, përfshijnë edhe 6GB RAM

Sё shpejti Samsung hedh nё treg risinё e tij, Samsung Galaxy S8 por mesa duket jo tё gjithё po e presin  me padurim atё. Njё nga klientёt e tij Sean Hollister duket se ka hequr dorё prej Samsung. Ai tregon  mё poshtё disa nga arsyet se pёrse ёshtё zhgёnjyer nga samsung.

“Mё 29 Mars Samsung do tё lanҫojё telefonin e tij Galaxy S8. Por un nuk do ta blej njё tё tillё. Jo pёr arsyet qё do tё mendoni ju

Nuk ёshtё sepse kushton shumё, apo sepse nuk jam i kёnaqur me fotot qё samsung realizon apo se preferoj ndonjё telefon tjetёr LG apo Apple.

Jo, bleva Samsung S6 dhe S7 sepse kam menduar se ata ishin telefonat mё tё mirё nё treg. Me kamerёn mё tё mirё, dizajnin mё tё mirё dhe aftёsitё mё tё mira, dhe besoj se dhe galaxy S8 do tё jetё po aq mbreslёnёs i pare nga larg.

Por unё nuk dua njё telefon qё tё jetё mё i miri nё momentin qё e blenё, un dua njё telefon qё tё zgjasё. Pasi kalova njё vit me njё  Galaxy S7, janё disa arsye tё cilat argumentojnё se pse un po largohem nga Samsung

1) Bateria

Pas njё viti bateria e telefonit tim, nuk zgjat mё gjithё ditёn.  Me njё Samsung S7 tё vёnё nё njё provё baterie, do tё jem shumё me fat nёse nё drekё bateria e mbetur do tё jet 30%, e nёse jam nё punё deri nё darkё, telefoni fiket shumё herё mё herёt.

Duket shumё kontradiktore nё fakt sepse arsyeja kryesore se pёrse un hoqa dorё nga Galaxy S6 pёr njё Galaxy S7 ishte bateria. Nuk do tё bёj tё njёjtin gabim.

2) Shpejtёsia

Pёrpara njё viti, nuk kishte asnjё pyetje nё mendjen time qё Samsung Galaxy S7 ishte telefoni me kamerёn mё tё mirё.  Por ashtu si funksionet e tjera tё telefonit tim edhe kjo duhet tё ishte e shpejtё. Kjo shpejtёsi supreme e shkrepjes sё kamerёs tashmё ёshtё zhdukur. Tani ka gjithmonё njё vonesё tё konsiderueshme para se unё tё bёj njё foto.

 4) Pёrditёsimet e softuerit

Nuk dua tё ndalem shumё nё kёtё gjё sepse ju me siguri do ta keni dёgjuar shumё herё, por do tё ndalem gjithsesi. Samsung dhe partnerёt e tyre janё gjithmonё njё muaj vonesё me pёrditёsimet e fundit  softuer tё Android. Un kam vetёm Android N nё telefonin tim Galaxy S7. Por nёse unё do tё kisha blerё njё Nexus Google 5x apo 6p, do tё kisha qёnё duke e pёrdorur atё shtatё muaj mё parё

Zgjedhja ime ёshtё e qartё 

Samsung galaxy S7 nuk ёshtё njё telefon i keq, por kёto janё disa nga gjёrat pёr tё cilat Samsung mё ka zhgёnjyer. Pa marrё parasysh se cfarё lanҫon samsung nё 29 Mars unё nuk kam asnjё arsye pёr tё besuar se gjёrat do tё jenё ndryshe kёtё herё”.

 

 

(Herë të lexuara: 442)

About Elisabeta miraka

Check Also

UNBOXING: Alcatel 3V

Pajisja Alcatel 3v është prezantuar zyrtarisht disa muaj më pare dhe ngadalë – ngadalë po e gjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *