Sallatë me misër

miser

Përbërësit:

400 gram kokrra misri

30 gram gjalpë

2 – 3 lugë ajkë

2 thelpinj hudhre

½ tufë majdanoz

Përgatitja:

Fillimisht zieni mistrin në ujë me pak gjalpë. Grini qepën, kriposeni dhe përzjeini me ajkë ose majonezë. Shtoni më pas majdanozin e grirë hollë dhe bashkohini me misrat e kulluar dhe të ftohur./tvklan.al

Burimi: TV Klan

(Herë të lexuara: 1552)

About Armand Plaku

Check Also

A do të thyhej një Hoverboard nga një hedhje prej 30 metër?

Një tjetër Yotuber i quajtur WillitBREAK 2 ka bërë një tjetër eksperiment hedhje, por këtë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *