Sallatë me portokall

sallata-me-portokall

Përbërësit:

Portokaj 4 – 5 kokrra mesatare

Vaj 2 – 3 lugë gjelle

Sheqer 1 – 2 lugë gjelle

Përgatitja

Portokajtë qërohen nga lëkura, priten në feta, vendosen bukur në pjatë dhe u hidhet pak sheqer dhe vaj ulliri. Kjo sallatë mund të shërbehet edhe e përzierë edhe me ullinj./tvklan.al

Burimi: TV Klan

(Herë të lexuara: 231)

About Armand Plaku

Check Also

A do të thyhej një Hoverboard nga një hedhje prej 30 metër?

Një tjetër Yotuber i quajtur WillitBREAK 2 ka bërë një tjetër eksperiment hedhje, por këtë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *