SAMSUNG NOTEBOOK 7 SPIN , një laptop 2 në 1

0

Samsung njihet si mjeshtër në tregun e celularëve që prej shumë kohësh, megjithëse kohët e fundit ka tentuar edhe në fushën e laptopëve.

Samsung Notebook 7 Spin është përpjeka e fundit e kompanisë, një pajisje 2 në 1 që kushton 1,200 dollarë. Ai përmban një procesor Intel Core i7-650 dual core dhe memorie 16GB. Ka një ekran 42cm me rezolucion 1080 piksel. Ekrani me prekje i tij i lejon që të përdoren si tabletë dhe si kompjuter njëkohësisht. Pjesa e poshtme e tij është e mbuluar me një shtresë që përmban gomë për të mos e lënë kompjuterin të rrëshqasë.

Bateria e tij mund ta mbajë ndezur për 2 orë e gjysëm dhe laptopi kushton 1,200 dollarë.

1

2

3

4

Tastiera e madhe dhe touch-i shumë i mirë

Samsung përdor të gjithë hapësirën që laptopi 42 cm ofron për tastierën e tij. Butonat janë të mëdhenj dhe kanë hapësira të gjëra ndërmjet tyre. Ekrani gjithashtu është i shkëlqyer. Është mjaft i madh për t’ju lejuar të punoni rehat në të dhe arrin të dallojë nivele të ndryshme të shtypjes duke iu përgjigjur në funksione të ndryshme, njëlloj siç ndodh me MacBook.

(Herë të lexuara: 59)

About Edla Zaganjori

Check Also

Rilançohet Note 7

Tableti i shumëpërfolur i Samsung i cili u shua përkohësisht për shkak të zjarrit që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *