Shqipëri-Zvicër, shmanget taksimi i dyfishtë. Shkëmbim informacioni

big_foto-lajmi

Shqipëria dhe Zvicra amenduan marrëveshjen që shmang taksimin e dyfishtë, duke shtuar një nen, që u mundëson autoriteteve fiskale të shkëmbejnë informacion.

Marrëveshja u firmos në Ministrinë e Jashtme nga Sekretari zvicerian i Shtetit, Georges Martin, dhe zëvendësministrja e Jashtme, Odeta Barbullushi.

Dy zyrtarët e lartë deklaruan se, shkëmbimi i informacionit fiskal do të forcojë lidhjet ekonomike mes dy vendeve dhe është në dobi të bizneseve zvicerane e atyre shqiptare.

Zvicra është një nga donatorët më të mëdhenj në Shqipëri, duke financuar projekte në disa fusha të rëndësishme, si energjia, shëndetësia dhe furnizimi me ujë të pijshëm.

 

Burimi: Top Channel

 

(Herë të lexuara: 69)

About Armand Plaku

Check Also

A do të thyhej një Hoverboard nga një hedhje prej 30 metër?

Një tjetër Yotuber i quajtur WillitBREAK 2 ka bërë një tjetër eksperiment hedhje, por këtë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *