Tableti më i ri nga Asus

asus-zenpad-z10-zt500kl-1

Asus ka nxjerrë në treg një tablet Android të quajtur ASUS ZenPad Z10 ZT500KL.Pajisja është e disponueshme në Verizon për një çmim, prej 329.99 $

Tableti Z10 LTE përmban një ekran prej 9.7 inç si dhe rezolucjon 2,048×1,536.Hapësira e nevojshme që është menduar për këtë pajisje eshte 3GB Ram  si dhe 32GB për hapësirën e brëndshme.Tableti më i ri i nxjerrë nga Asus do të mund të lundroje në Android Marshmallow  v6.0. Gjithashtu  ka të instaluar kamerën 8 mp, si dhe 5 mp për kamerën përpara.

Për ata te cilët kërkojnë ta bëjnë tyren, është i disponueshëm per tu porositur në Verizon si dhe do të shpërndahet nëpër dyqane më 13 tetor .

Opsioni i vetëm i ngjyrave është gri .

asus-zenpad-z10-zt500kl1

 

(Herë të lexuara: 73)

About Armela Malaj

Check Also

Robotët e vegjël tërheqin objekte 2000 herë më të rëndë se vetë pesha e tyre

  Inxhinjer nga universiteti Stranford  kanë krijuar disa modele robotësh të quajtur “Micro Tugs” të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *