Termat më të kërkuar në Google për vitin 2015

Doni të dini ngjarjet apo njerëzit që  kanë bërë më shumë bujë këtë vit? Google mund t’ju vijë në ndihmë.

Gjiganti i kërkimit ka publikuar listën e përvitshme të termave më të kërkuar për vitin 2015. Lista pasqyron ngjarjet dhe personat që kanë ngjallur më shumë kureshtjen e njerëzve nëpër botë, si dhe për çfarë temash kanë marrë më shumë informacione.

Hidhni një sy disa prej termave më të kërkuar në Google për vitin 2015:

 1. Lamar Odom
 2. Charlie Hebdo
 3. Agar. io
 4. Jurassic World
 5. Paris
 6. Furious 7
 7. Fallout 4
 8. Ronda Rousey
 9. Caitlyn Jenner
 10. American Sniper

Sa për krahasim, termat më të kërkuar vitin e kaluar ishin Robin Williams, Kampionati Botëror dhe Ebola.

Në teknologji, pajisjet më të kërkuar në Google për vitin 2015 janë:

 1. iPhone 6S
 2. Samsung Galaxy S6
 3. Apple Watch
 4. iPad Pro
 5. LG G4
 6. Samsung Galaxy Note 5
 7. Samsung Galaxy J5
 8. HTC One M9
 9. Nexus 6P
 10. Surface Pro 4

(Herë të lexuara: 799)

About Blertina Koka

Universiteti i Tiranës, Fakulteti Histori-Filologji

Check Also

Tashmë samsung galaxy S8 juaj mund të kthehet në një kompjuter personal

  Samsung galaxy S8 ka vendosur të lancojë më së fundi edhe një risi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *