Wacom sjell tabletin MobileStudio Pro.

wacom-mobilestudio-pro-640x411

Wacom është  krijuesi më i mire i tabletëve që ndërtojnë artin grafik në mënyrë elektronike. Prej shume kohësh u ka sjellë lehtësira mëdha të gjithë atyre të cilët merren me art apo me dizenjime grafike.

Tableti më i ri Wacom MobileStudio Pro vjen në madhësine prej 13.3 inç si dhe në 15.6 inç,  por gjithashtu me veçori  të tjera si NVIDIA Quadro Graphic.

Janë varietete të ndryshme të cilat përdoruesit mund të zgjedhin, por varjanti më i lirë është ai i cili fillon në një  çmim prej 1,499 $.

Tableti do te vijë me Wacoms Pen 2. Ky është mjeti më i  fundit  i sjellë nga kompania me një ndjeshmëri 4x më të madhe. Por ajo që është mjafte interesante është që nuk ka nevoj për karikim si dhe krijon një lehtësi te madhe për të formuar një punim në 2D  por gjithashtu edhe në 3D.

Wacom MobileStudio do te jetë i gatshëm të hidhet në treg në Nentor të këtij vitit.

 

(Herë të lexuara: 65)

About Armela Malaj

Check Also

Kë do të zgjidhnit? Iphone 8 apo Iphone X

Më në fund Apple dha lajmin e lançimit të Iphone 8. Por ndryshe nga herët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *