Pyetje&Përgjigje

Pyetje dhe përgjigje
Pyetje dhe përgjigje

Ju lutemi bëni pyetjet tuaja në lidhje me teknologjinë (probleme me kompjuterin, si të bëni diçka me programet, sygjerime, ankesa, etj.) në formën e komentit dhe stafi ynë do të jetë i gatshëm t’ju ndihmojë.

—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—

Pyetje: Cila është mënyra më e thjeshtë dhe më e lirë për të pastruar kompjuterin nga viruset?
Përgjigje: Një mënyrë e thjeshtë dhe falas për të pastruar kompjuterin nga viruset, bëhet fjalë për Microsoft Windows XP ose versionet para tij, është duke shkarkuar Combofix (një program mjaft i fuqishëm për pastrimin e kompjuterëve të infektuar). Brenda 10-15 minutave kompjuteri juaj është përsëri i pastër nga viruset. Për më shumë vizitoni: http://www.bleepingcomputer.com.
Ose mund të provoni gjithashtu versionin falas të Malwarebytes (një program i fuqishëm për pastrimin e kompjuterit nga programet e dëmshme). Për më tepër: http://malwarebytes.org.

—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—.—

16 comments

 1. Shkodran - Sv

  Hey ju lutem a me dnihmoni dot me gjet ndo1 antivirus te mire se me qmendi pc skam len antivirus pa provu po vk skan bere efect. me ndihmoni dot ?

 2. a eshte i sigur ky program qe ta pastroi kompjuterin dhe jo ta rendoi me keq

 3. pershendetje, do tju lutesha te dija se kush antivirus eshte me mir per cfaredolloj kompjuteri me windows XP apo Vista, po tek windows 7??? flm jeni 1-sha.

 4. Do deshiroja qe te nxirrnit nje artikull per nje Laptop per Lojera(Gaming) i cili eshte prezantuar se fundmi nga kompania Razer(e cila merret vetem me produkte per Gaming).Laptopi quhet Razer Blade 14″(inch) dhe quhet laptopi me i holle per Gaming.Nuk jam i sigurte n.q.s. keni nje artikull per te por gjithsesi ky eshte linku i nje videoje
  http://www.youtube.com/watch?v=mac0a_4C8eE
  Faleminderit 🙂

 5. A mund te nxirrni nje artikull per smartphone-in e ri nga Motorola Moto X ja nje video 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=ON52mIQ98zw

 6. Kam harruar fjalkalimi e Userit te PC-is time po nuk po muj ti qasem kompjuterit ,a ka ndonje mundesi qe ti qasem?

 7. pershendetje kam nje telefon vodafone chat 655w dhe dua nje kod te network key pra qe te pranoj dhe kartat e tjera telefonike si mund tja bej

 8. Pershendetje
  Kam dy linja bashke te albtelekomit dhe abcomit ne nje sinjal te vetem , kam bere konfigurimet kur te bjere njera linje te aktivizoj linjen dytesore, por per momentin te dy linjat kan sinjale dhe kompjuterat i kam lidh me linjen paresore te abcom por ka nje problem ne dy kompjutera qe kan IP automatike me shkeputet sinjali i internetit ne te gjihte kompjuterat e tjere kam sinjal ven ne dy kompjuteta nuk kam, kam provuar edhe me ip manuale por e njejta gje, sepse nqs nuk kam linjeinterneti nuk me hapet programet e hotelit e te finances cfar me sugjeroni te beje.serverin e kam me IP manuale dhe ip e DNS Server jane te abcomit. pres nje sugjerim nga ana juaj.
  Ju faleminderit

 9. shpetim caushi

  SI Te shkarkoj nje program be Nokia 520

 10. shpetim caushi

  SI Te shkarkoj nje program Te nokia520

 11. si mund te aktivizoj ne facebook te dergoj sms zanor nga telefoni ime

 12. Pershendetje!
  A mund te di me shume informacion rreth printerave 3 d dhe cka bajn ato me saktesi dhe si funksionojne?
  Faleminderit!

 13. si te bejme root samsung galaxy young ,,,dhe perse sherben me i be root

 14. PERSHENDETJE SI MUN TE SHKARKOJ NJE PROGRAM PER TELEFONA HWEI

 15. Pershendetje ,doja te pyesja nese dikush ka info rreth hackimit qe i behet wps duke gjet pinin 4 shifror ne menyre qe routeri mos te jap timeout fail kur kalon tentativat e lejuara ne 60 seconda? : )

 16. | 1 | admin
  | 2 | parid
  | 3 | armand
  | 4 | ilda
  | 5 | krokodili
  | 6 | viola
  | 8 | sonja
  Pse i fshini komentet pa nje pergjigje o admina ….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *