Barcaleta per Femije

Foto per varcaletat e femijeve

Nxënës të shkollës fillore po ecnin rrugës, kur papritmas shohin një qift të sapomartuarish duke dalë nga kisha.

Njëri nga fëmijët më çapkën i thotë shokëve:

“Ja se çfarë është paniku!”

I afrohet dhëndrit, ia kapë për dore dhe i thotë:

“Tung babi!”

Dy polica po diskutonin:
– Pse e vendos kalamanin te flere mbi dollap?
– Po heren e fundit me ra nga krevati dhe nuk e degjova.

Dy polica po ecnin ne nje rruge.
Ne nje moment shohin nje femije duke pire cigare edhe e pyesin.
-Ne çfare klase je?
Ne kals te 2-te.
Njeri nga ata fillon ta qortoje..kurse tjetri i thote :
-Cfare eshte me ty? Ti nuk pije cigare kur ishe ne klas te 2të?
Po por un isha 18 vjec.

Nje grua e priste autobusin me djalin e saj. Aty afer ishte nje polic i cili poashtu e priste autobusin
Femija e pyet nenen e tij: Pse u vonua autobusi. Ajo ia kthen se ka shkuar te vullkanizeri per ti kontrolluar gomat. Pas disa minutave djali perseri pyet nenen pse nuk vie autobusi e ajo i thote se ka shkuar te mjeshtri per te rregulluar nje drite. Autobusi vonohet ende dhe djali prap e pyet nenen e tij se qka u be me autobusin e ajo i thote se e kan derguar te mjeshtri per ta ngjyrosur. Polici qe ishte afer aty nuk mundi te duroj me dhe filloi te bertiste A nanen e pisave a tash e kan gjet me e ngjyros autobusin a?

Një vogëlushit i bëhet monoton çëndrimi në park:
-Mami, u mërzita duke qëndruar këtu.
-Si s´të vjen turp, po të mos ishte ky park s´do të ishe as ti

Artikuj te ngjashem:

Barcaleta

Barcaleta Banale