Bari Horoskopi si origjinal qeillor

Po sikur jeta juaj e madhe, e shkëlqyer, e suksesshme, e mbushur me dashuri, magjike të ishte vetëm një mendim larg? horoskopi Mund Krokodili të jetë, veçanërisht nëse zgjidhni kohën (dhe mënyrën) e duhur për ta bërë atë.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)
Marsi është rritur në tabelën tuaj tani, që do të thotë: Tani është koha për të vepruar. Shfrytëzo çdo mundësi, Virgjëresha! Kjo është veçanërisht e vërtetë pasi Mërkuri përputhet me Uranin, ndoshta vjen me një marrëveshje që mund të jetë shumë e vështirë për t’u arritur. Për sa i përket romancës, bëjini gjërat ngadalë këtë javë – ndryshimi (për mirë) është në horizont.

Shihni horoskopin tuaj të plotë të përjavshëm të Virgjëreshës.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)
Të jesh një Peshore e ekuilibruar do të thotë që dëshironi të rregulloni konfliktin sa më shpejt që të lindë. Kjo javë, megjithatë, do të përqendrohet në një çështje familjare që ka kohë që ka vonuar në adresimin e saj. Fatmirësisht, ndërsa Mërkuri lëviz në zona më emocionuese për ju, ju mund të gjeni guximin të flisni të vërtetën tuaj. Një mik mund të ketë gjithashtu disa fjalë për të treguar në lidhje me situatën tuaj familjare, të cilat mund të mos dëshironi t’i dëgjoni. horoskopi Por merre me kujdes këto dhe përpiqu të shohësh pasqyra pas tyre.

Shihni horoskopin tuaj të plotë të përjavshëm Libra.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)
Kjo javë do të gërmojë thellë në marrëdhëniet tuaja. Këtë javë mund të hasni dikë të ri që do të dëshironi ta ndiqni më tej si mik. Mesjava kur dielli aspekton Neptunin, kjo do të jetë koha më e mirë për një takim, Akrepi. Gjatë fundjavës, ju dhe një person tjetër mund të krijoni një ide prej një milion dollarësh që mund të përfitojë nga ju të dy.

Shihni horoskopin tuaj të plotë javor të Akrepit.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)
Lidhja e Merkurit me mesjavën e Uranit mund të japë disa përgjigje për disa pyetje të zgjatura që keni në lidhje me një profesionist të punës

Ditën tjetër shkova në një ngjarje, të sponsorizuar nga një kompani argjendarie, me hipnoterapisten e ftuar Shauna Cummins. Pjesëmarrësve u tha që të mbyllnin sytë dhe – ngjashëm me përvojën e një akordimi të zhurmshëm të banjës në ritmin e frymëmarrjes së tyre, duke u përqëndruar në atë që dëshironin ndërsa karakteristika largoheshin nga frika dhe pritjet. Dhe pastaj, ishte koha për të parë të ardhmen. Këtu, në këtë mashtrim super-të thjeshtë të mendjes, është se si ndodh magjia.

kuarc i tymosur

nuk ndihmon vetëm në departamentin e parave të gatshme (edhe pse është perfekte për bollëkun e parave nëse kjo është ajo që ju po kërkoni!). Aventurina e gjelbër gjithashtu mund të ndihmojë në sjelljen e shumë llojeve të bollëkut në jetën tuaj të punës. Për shembull, mund t’ju ndihmojë të merrni një promovim, të krijoni partneritete të reja ose të kujdeseni që të merrni mirënjohje në punë.

Si ta përdorni: Shkruani një qëllim rreth bollëkut në një copë letër. Çfarë doni të shihni të ndodhë? Dele atë horoskopi copë letër lart dhe vendosi aventurinën tënde sipër. Në tryezën tuaj do të shërbejë si një kujtesë e përditshme për të medituar në heshtje pa marrë qëllimin tuaj.

Syri i Tigrit
Më e mira për: Qetësimin e atyre nervozizmave

A jeni nervoz për një prezantim? Po mendoni se si do të arrini atje lart dhe të bëni më të mirën tuaj para të gjithëve? Kanalizimi i “syrit të tigrit” nuk ka qenë kurrë më i lehtë me këtë gur. Mendoni për syrin e tigrit si versionin kristal të tifozëve tuaj personal.

Si ta përdorni: Ndërsa mund të mbani një gur më të madh në tavolinën tuaj për nervat e përditshëm, një gur i vogël rrëshqitjeje për xhepin tuaj është i përsosur që ta merrni në takime. në xhepin tuaj gjithashtu mund të merrni punën e bërë.

Amazonite
Më e mira për: Shërimin; komunikimi me të tjerët

I lidhur me çakrat e zemrës dhe fytit, nuk është çudi pse ky kristal prek çështjet tona më personale dhe komunikuese. Për ditë kur thjesht jeni maksimum dhe keni shumë nevojë të qetësoni trupin, mendjen dhe shpirtin tuaj, amazoniti është zgjidhja juaj. horoskopi Për ditët kur duhet të keni diskutime të ndjeshme me kolegët, amazoniti është më i miri që të keni pranë.

Si ta përdorni: Mbajeni afër disa minuta para një takimi ose kur ndiheni të mbingarkuar. Ju duhet të zbuloni se energjia juaj ri-ekuilibron, duke ju lënë të hapur dhe të lirë për mundësi të reja.

Mirësjellje e Unsplash Horoskopit

A po ndodh shumë në kokën tuaj? A po zvogëlohet produktiviteti juaj? Ndiheni të mbingarkuar apo të shpërqendruar nga jeta në shtëpi? Një kuarc i tymosur mund t’ju ndihmojë të përqendroheni në detyrën në fjalë. Duke ulur stresin, ankthin dhe një re tjetër toksike që mund të marrë përsipër mendimet tuaja, kjo mund të ndihmojë mendjen tuaj të rikthehet në një gjendje më të bazuar.

Si ta përdorni: Kur ndiheni të mbingarkuar, mbani kuarcin tuaj të tymosur, mbyllni sytë dhe merrni frymë thellë derisa të ndiheni të vendosur edhe një herë.

Seleniti
Më e mira për: Pastrim energjie; pozitiviteti; duke karikuar kristale të tjera

Si një nga kristalet më të fuqishëm atje, seleniti mund të përdoret për të pastruar energjinë dhe për të siguruar dridhje pozitive. Particularlyshtë veçanërisht e dobishme në një zyrë të madhe ose hapësirë ​​bashkëpunimi ku ka shumë energji përreth.

Ky kristal është gjithashtu veçanërisht i rëndësishëm për sipërmarrësit, pasi mban xhuxhinë e mirë kur filloni diçka të re. Këshillë pro: Kombinoje atë me citrinë për të pastruar çdo bllokim në lidhje me financat.

Si ta përdorni: Një pllakë karikimi seleniti është gjithashtu një mjet i dobishëm për të mbajtur kristalet horoskopi e tjera të ngarkuara.

Jeshile Aventurine
Më e mira për: Para; promovime; sukses në punë

aventurine jeshile

Ulur në një vend të rehatshëm, imagjinoni jetën tuaj një vit nga tani. Çfarë do të vishni? Me kë do të jesh? Si do të duket udhëtimi juaj, ose cilat mund të jenë planet tuaja pas punës? Jini sa më imagjinativ dhe krijues. Ndjeni atë jetë të madhe dhe të guximshme. Imagjinoni mënyrën se si ndihen rrobat tuaja në lëkurën tuaj, parashikoni se si do të duket rrjeti juaj në Instagram dhe më pas, shkruani tre qëllimet e mëdha dhe të ndritshme që dëshironi të arrini.

Dërgoji mesazhe shokëve.


Bëni një bisedë në grupe me qëllime dhe, në vend që të flisni me miqtë për atë që dëshironi, imagjinoni gjithçka ka ndodhur. Përdorni kohën e tashme. Përsëri, ideja është të mësohemi të flasim sikur ato ëndrra të kenë ndodhur tashmë.

Sipas Cummins, i cili e quan praktikën “Wish Craft”, është e rëndësishme të shkruani këto mendime – edhe nëse nuk dini domosdoshmërisht se si ose kur do t’i arrini në të vërtetë këto qëllime. Pasi t’i keni shkruar, ja si t’i bëni realitet.

Bisedoni ata.
Gjeni një mik dhe bëni sikur po takoni një vit në të ardhmen. Flisni sikur ëndrrat tuaja janë arritur. Nga keni ardhur Cilat janë planet tuaja të fundjavës? Okshtë mirë nëse biseda bëhet pak budalla – qëllimi, thotë Cummins, është të mësosh se si ta zhvendosësh gjuhën tënde nga “Unë dua” në “Unë jam”.

Shkruaji ato.
Ju keni listën tuaj të synimeve, por bëjini ato realitet duke vendosur një email për veten tuaj të ardhshme. Dërgoji asaj azhurnime, mendime, këshilla, meme. Po takoni veten tuaj të ardhshme. Bëhuni krijues. Argëtohuni! Shihni atë ose atë. Vizualizoni atë ose atë. Bëhuni miq me të.

vizatim dore

Vendosni një kujtesë në telefonin tuaj.
Një herë në ditë, për një minutë, horoskopi jepini vetes leje të mendojë për jetën tuaj të ardhshme. Lejoni veten të ëndërroni. Kujtojini vetes se si është në rregull të kesh dëshira.

Keni një copë “bizhuteri qëllimi”.
Një bizhuteri mund të shërbejë si një hajmali e fuqishme për t’ju mbajtur të përqendruar në qëllimin tuaj.