Dedikim Dashurie

Dedikime dashurie per te dashurit
Dedikim Dashurie per personin e dashur

Sa embel ti me pershperit,
sa embel ti me perqafon,
ne krahet e tua kur gjendem,
e gjithe bota sikur ndalon.

Te dua me gjithe qenien time,
pertej asaj qe quhet dashuri,
sa e embel duket jeta,
kur prane zemres te ndjej ti.

E adhuroj kur kur përdorni krahët e tu të fortë për të më përqafuar me gjithë fuqinë tënde

Gjithçka është më e mirë dhe më e bukur me ty pranë.

Të të dhuroja zemrën time që gjëja më e mirë që kam mundur të bëjë ndonjëherë.

Kur është ftohtë, dashuria juaj mban zemrën time më ngrohtë. Kur është nxehtë, dashuria juaj shkrin shpirtin tim dhe më mban të sigurt. S’kam ç’të bëjë tjetër përpos të të dua përgjithmonë.

Ju e mbushni të gjithë zbrazëtinë në zemrën time. Unë jam shumë mirënjohës që ju kam në jetën time. Të dua shumë!

Ka një oqean në sytë e tu dhe unë mund ta shoh veten brenda tij. Është e pamundur të matësh thellësinë e dashurisë që e ndiej për ty.

Unë jam mirënjohës që je e kujdesshme, jam mirënjohës që je e kuptueshme. Unë jam mirënjohës sepse është shumë qejf prania jote rreth meje, por mbi të gjitha ju jam mirënjohës që je gruaja ime. Unë të dua!

Më mungon kaq shumë kur jemi larg, saqë filloj të lexoj mesazhet e vjetra nga ty për t’u ndjerë më mirë.

Kurdo që të më përqafosh, kurrë nuk do ta lëshoj përqafimin tënd të shtrenjtë. 

Ndaj njëri-tjetrit, ne kemi bërë shumë premtime të bukura. Por ato më të mirat janë akoma brenda zemrës sime, duke e pritur kohën e duhur. Unë të dua.
Po të isha një celular, ti do të ishe mbushësi. Pa ty do të vdisja. Unë të dua.
Mishërimi i romancës, kulmi i angazhimit dhe thelbi i lumturisë martesore, është jeta jonë martesore. Unë të dua.
Nëse jeta jonë do të ishte një anije, unë do ta quaja DASHURO PËRGJITHMONË.
Unë të dua, jo vetëm për atë që ti je, por edhe për atë që unë jam kur jam me ty.
S’kam fjalë për ta përshkruar se sa shumë ke kuptim ti për mu. E tëra që mund të them është se jeta ime rrotullohet rreth teje … dhe asgjë tjetër nuk ka rëndësi!

Nëse do të mund të përdorja fjalë për të të përshkruar, do të thoja: je më i miri.

per nje caste u lodha nga jeta,
dhe m’u duke me embel vdekja,
por erdhi dikush ne jeten time,
dhe me tha: jeto per mua o zemra ime…
dua qe te jetoj qe te vdes per ty,
dhe dora e yte te m’i mbylle keta sy,
kure zemra me s’do te kete jete…
edhe ateher,ne ate bote tjeter do te pres..vertet….

Ti më shtyn të dua të jem versioni më i mirë i vetvetes.

Historia jonë e dashurisë është ajo që do të doja t’ia tregoja fëmijëve dhe nipërve tanë të ardhshëm një ditë.

Ndihem kaq e sigurt dhe e qetë kur jam në krahët e tu.

Ju jeni ajo grua që i shndërroi papërsosmëritë e mia në përsosmëri, thjesht nga prekja e dashurisë suaj. Të dua gruaja ime e dashur!
Unë nuk e di se sa e gjatë do të jetë jeta ime, por e di që çdo sekondë do të vlejë sa një jetë, sepse do atë të e kalojë me ju.
Unë ju dua dhe ky është fillimi dhe fundi i gjithçkaje.
Ka vetëm një lumturi në këtë jetë, të duash dhe të jesh i dashur .
Unë do të dëshiroja të shpikja një gjuhë të re dashurie. Fjalët në fjalorin tim nuk janë të mjaftueshme për të treguar se sa shumë të dua.
Zemra juaj është plot dashuri dhe përzemërsi. Duart tuaja janë gjithmonë të kujdesshme. Unë jam me fat që ju kam si gruan time.

Dedikime Dashurie per bashkeshortin dhe bashkeshorten

Jam kaq me fat që të kam ty si të dashurin tim.

Unë nuk i kam të gjitha fjalët për të shprehur se sa shumë ke kuptim ti për mua. Mund të them vetëm se ti je qendra e jetës sime dhe gjithçka tjetër sillet rreth dashurisë sonë për njëri-tjetrin.
Ëndërroja që ti të ishe i mi, dhe pastaj u zgjova duke buzëqeshur sepse kuptova që nuk ishte ëndërr. Ti je tashmë imi!

Zemra ime të përket ty dhe vetëm ty.

Çdo gjë e vogël që bën më bën të bie më shumë në dashuri me ty.

Ndoshta ne nuk jemi njerëz të përsosur, por mendoj se jemi të përsosur për njëri-tjetrin.

Kur Zoti të krijoi, me siguri ai po mendonte për shoqëruesin e përsosur për mua.

Më bën të qesh aq shumë saqë ndihem përsëri si një fëmijë i vogël.

I shpëtove ndëshkimit duke kryer krimin perfekt kur më vodhe zemrën.

Të zgjohesh pranë teje është ndjenja më e mirë në botë.


Kur të shikoj, pyes veten nëse bëra diçka vërtet të mirë për të marrë një dhuratë kaq të mrekullueshme nga Zoti. Ju keni qenë një bekim në jetën time dhe kjo është vetëm për të të thënë se të dua.

Dua të di gjithçka për ty, që nga fëmijëria e cdo kujtim të hidhur apo të lumtur që të ka bërë ky që je.

Ti di gjithmonë se si t’më bësh për të qeshur.

Ajo që më së shumti e dëshiroj për shtëpinë time është ai me të cilin e ndaj shtëpinë .
Ju mund t’i bëni retë të shkojnë larg dhe të pikturojnë qiellin me ngjyrat më të ndritshme të dashurisë sonë!
Për shkak teje, e kam gjetur kuptimin e vërtetë të jetës sime, që nga dita kur jeni martuar me mua. Unë të dua, gruaja ime e bukur!

Kurdo që jam me ty, nuk kam pse të përpiqem të jem dikush që nuk jam. Ndjehem e qetë që mund të jem thjesht vetvetja.

Je ai lloj djali që çdo vajzë do të ishte me fat po ta kishte përkrah. Dhe jam e lumtur që ky fat më ra mua.

Vetëm mendimi se mund të të ndodh dicka e keqe më trëmb kaq shumë saqë më duket sikur mund të cmendem. Kaq fortë të dashuroj.

Më mungon kaq shumë në këto momente saqë nëse do mund të fluturoja do vija të të përqafoja.

Fale teje kam kuptuar se cfarë është dashuria e vërtetë.

Tani e kuptoj që të gjitha kohërat e vështira në jetën time më kanë sjellë drejt teje. Sinqerisht cdo gjë ia paska vlejtur sepse je shpërblimi më i vlefshëm që kam marrë ndonjëherë.

E adhuroj faktin se sa shumë punon për të ardhmen tonë.

Dashurohem me ty sa herë që buzëqesh.

Ti je pjesa që mungonte në enigmën time. Kam kërkuar për ty gjatë gjithë këtyre viteve.

Dedikim dashurie per pervjetor

Do doja të kthehesha pas në kohë, në mënyrë që të mund të takohesha sa më shpejt me ty.


Unë më shumë do të preferoja të ndaja një jetë me ty, sesa të përballoja vetëm të gjitha epokat e kësaj bote.
Shija e dashurisë është e ëmbël, kur zemrat si tonat takohen.

Mund të më mbulosh me xhevahire dhe pasuri, por për mua gjëja më e vlefshme në botë janë gjithnjë puthjet e tua.

Të më kërkosh që të mos mendoj për ty, për mua është njësoj sikur të më kërkosh që të mos marr frymë

Je i dashuri më i ëmbël që një vajzë mund të kërkojë në jetën e saj.

Pasi u martova me ju gjatë gjithë këtyre viteve, unë kam zhvilluar një humbje të shkurtër të kujtesës. Sa herë që ndez atë buzëqeshje të ndjeshme tënden, unë jam i trokitur nga shqisat e mia. Unë të dua.
Nëse do më duhej të zgjedhja mes të qeshurit së bashku dhe të qarit së bashku, unë do ta zgjedhje qarjen, sepse kur do të doja të ju lejoj të qani e vetme.
Unë nuk e di përkufizimin zyrtar të fjalës Grua , por për mua kjo do të thotë – Gruaja që është e pavarur, argëtuese e dashur dhe përjetësisht e dashuruar me mua. Ju përshtatet në mënyrë të përsosur ky përkufizim. Unë të dua.
Nëse do të më jepej vetëm një dëshirë, do të kërkoja një jetë më të gjatë. Numri i viteve që jam i destinuar t’i jetoj në këtë planet mund të mos jetë i mjaftueshëm për mua për t’ju thënë se sa ju dua.


Ti je bërë përsoshmërisht për tu dashuruar – dhe sigurisht që të kam dashur, vetë idenë për ty, për tërë jetën time.
Arritja ime më e madhe ishte aftësia ime për të qenë në gjendje ta bindja gruan time të martohej me mua.