Kingston zbulon disqet flash DataTraveler 128GB

Kingston shpalli dje një seri të re disqesh flash të quajtur DataTraveler 200, të cilët kanë një kapacitet prej 128GB për herë të parë.

Modelet e tjera janë 32GB dhe 64GB, duke e kompletuar hijshëm linjën. Veçoritë e këtyre disqeve flash janë edhe siguria nëpërmjet programit Password Traveler (Fjalëkalimi Udhëtar).

Ata kanë një strukturë pa kapak me një lidhëse USB të palosshme. Ai është gjithashtu i përshtatshëm me veçorinë ReadyBoost në Windows Vista.
Këta disqe flash do të punojnë si në PC ashtu edhe në Mac. Tani të disponueshëm, disqet flash DataTraveler 200 prej 32GB, 64GB dhe 128GB kushtojnë 120$, 213$ dhe 546$ respektivisht.

Check Also

Ja kompjuteri i duhur që i duhet një YouTuberi

Nëse je një YouTuber apo do thjesht që të kesh një kompjuter shumë të shpjetë për …

Leave a Reply