Çfarë nuk duhet t’i thoni kurrë secilës shenjë të Horoskopit

Ekzistojnë disa fraza që nuk duhet t’ua thoni kurrë disa personave specifikë.

Për këtë ju vjen në ndihmë, kush tjetër veçse horoskopi. Besojuni yjeve…

Dashi – “Ti nuk je kurrë i përpiktë” – Dashi është një shenjë dinamike, e cila bën një mijë gjëra në një ditë dhe në mënyrë të pashmangshme, nuk është kurrë e përpiktë.

Demi – “Të tradhtova” – Demi është një shenjë shumë besnike, i cili dëshiron të respektohet nga njerëzit që ai do. Të dijë që është tradhtuar, ai do të çmendet.

Binjakët – “Ti nuk je i këndshëm ” – Binjakët janë diellorë, të drejtpërdrejtë dhe të sinqertë. Kur ata dalin me miqtë, ata i kënaqin të gjithë me humorin e tyre natyror dhe duke u thënë se ata nuk janë të këndshëm për ta është një gjë e tmerrshme. Ajo është si një formë e përbuzjes.

Gaforrja – “Unë nuk të dua më” – Gaforrja është një romantike e përjetshme dhe kur gjen dashurinë e jetës, me të vërtetë ndihet i përmbushur. Pikërisht për këtë arsye, kur partneri nuk ndjen më të njëjtat ndjenja, bota bie mbi të.

Luani– “Ju keni dështuar” – Luani është një shenjë e sigurt në vete dhe e përqendruar tek vetja, i cili do të bënte gjithçka që të konsiderohej gjithmonë më i miri. Të thuhet se ai ka dështuar në diçka është gjëja më e keqe që mund t’i ndodhë atij.

Virgjëresha – “Duhet të dorëzoheni” – Virgjëresha është një shenjë racionale që dëshiron të organizojë jetën e saj në detajet më të vogla dhe kjo nuk pranon ndonjë formë improvizimi. Nëse nuk doni që ta zemëroni, do të ishte më mirë të mos e këshilloni kurrë që të dorëzohet, është diçka që absolutisht shkon kundër skemave të saj mendore.

Peshorja – “Po si je veshur kështu?” – Peshorja është mendjemadhe dhe dëshiron të jetë gjithmonë në krye kur bëhet fjalë për pamjen. Ajo ka stilin e vet, por shpesh nuk kuptohet. Jo rrallë, miqtë e pyesin këtë shenjë të zodiakut për çfarë arsye ka veshur rroba të tilla ekstravagante: është diçka që nuk tolerohet nga ana e tyre.

Akrepi – “Ti nuk je tipi im” – Akrepi është një shenjë interesante, e cila pëlqen të joshë dhe nuk pranon humbje sentimentale. Duke i thënë “Ti nuk je tipi im” është një fyerje e vërtetë ndaj tij, është sikur ti nuk i njeh aftësitë e tij të pabesueshme të playboy-t.

Shigjetari – “Le të qëndrojmë në shtëpi” – Shigjetari është një shenjë komunikative dhe e jashtme që i pëlqen të jetë në shoqërinë e miqve. Gjëja më e keqe që mund t`i thuhet? “Sonte, le të qëndrojmë në shtëpi”.

Bricjapi – “A mund të më jepni disa lekë borxh?” – Bricjapi është një shenjë shumë e vëmendshme ndaj shpenzimeve. Do të ishte më mirë të shmangni kërkimin e parave, nëse nuk është një situatë jete ose vdekjeje.

Ujori – “Dua të jem gjithmonë me ty” – Ujori është një shenjë e pavarur, e cila do të bënte gjithçka për të mos u ndier nën presion. Partnerët që duan të kalojnë ditë të tëra me të, pa e lënë atë madje për asnjë moment, konsiderohen mbytës nga ana e tyre. Pra, është më mirë t`i lini hapësirat e tij.

Peshqit – “Ata folën keq për ty” – Për peshqit, gjykimi i të tjerëve është shumë i rëndësishëm, veçanërisht për njerëzit që u interesojnë. Edhe pse pëlqejnë të merren me llafe, ata do të bëjnë çdo gjë për të mos qenë qendra e thashethemeve. Kur dikush i thotë “Ata folën keq për ty”, ata mbeten shumë keq.