Horoskopi i Dashurise per vitin 2021

Doni te dini si do shkoje jeta romantike ne vitin 2021 per shenjen tuaj te horoskopit? Ne faqen tone mund te lexoni horoskopin e dashurise dhe te mesoni se si do jete per ju jeta dashurore ne 2021.

Dashi

Ky vit ka për t’u shoqëruar me romanca të shumta për shenjën tuaj. Do të përfshiheni në histori të ndryshme veçse kini parasysh diçka: kujdes me kë e harxhoni gjithë atë energji. Mbase po humbisni kohë me dikë të papërshtatshëm. Sidoqoftë, nuk jua kemi frikën. Një Dash përherë e merr situatën në kontroll.

Demi

2021 do të jetë padyshim një vit emocionues, nga të gjitha pikëpamjet, dhe do të ketë surpriza dhe rezultate të mëdha edhe në sferën sentimentale. Jupiteri do ta bëjë fatin të vijë nga larg, kështu që është e mundur që ju të mund të jetoni një histori të bukur dhe emocionuese nga një distancë. Shkurt dhe Mars, me Marsin në Bricjap, do të jenë muajt në të cilët do të ndiheni më të fortë dhe do të gjeni guximin të shkoni përpara me dikë që ju ka pëlqyer për një kohë të gjatë. Seksi gjithashtu do të jetë eksploziv dhe i kënaqshëm.

Binjaket

Shpirti juaj binjak i përket Shenjës së Peshores. Ju jeni të dy shenja të ajrit dhe ndani një vizion shumë të lehtë të dashurisë, në çdo aspekt të saj. Peshorja arrin të përshtatet edhe me disa prej mënyrave tuaja të të bërit despotikë. Përveç një tërheqjeje të fortë fizike, ju bashkon edhe një marrëveshje fantastike mendore që inkurajon dialogun dhe ju lejon të bëni pa treguar gënjeshtrat e zakonshme. Ata të dy pëlqejnë të bisedojnë edhe nën çarçafë.

Gaforrja

Historitë romantike dhe shoqëritë e vjetra janë tema e fillimit të vitit 2020. Gjatë janarit dhe deri në mesin e marsit prisni nga partneri/ja të tregojë një nevojë të fortë për të qartësuar angazhimet emocionale të shkuara apo të kërkojë zgjidhjen e situatave të paqarta sociale. Disa Gaforre, kryesisht ata të lindur në fillim të korrikut mund të presin kthimin e një dashurie të vjetër. I/e dashura tuaj do të përqendrohet fuqimisht në prioritetet e kaluara emocionale në fillim të këtij viti: sigurohuni që të gjitha idetë, planet dhe synimet tuaja romantike të kuptohen qartë dhe diskutohen hapur. Pas marsit, do të bëni hapa të mëdhenj në marrëdhënien tuaj. Shumë Gaforre do të mbyllin ciklin e një marrëdhënieje të gjatë gati 5 vjeçare duke kaluar në faza më të rëndësishme. Këtu vëzhgoni me kujdes se si partneri/ja do të bëjë hapin kryesor. Progresi i plotë do të vijë atëherë kur i/e dashura të ndjehet nën kontroll dhe i/e vlerësuar. Midis 17 prillit dhe 12 qershorit, prisni të merrni njoftime të rëndësishme edhe nga familjarët tuaj. Progresi do të jetë i ngadaltë dhe i qëndrueshëm. Por qëndroni të hapur ndaj ideve të reja dhe propozimeve të papritura.

Luani

Me Neptunin në zonën tuaj të intimitetit, lidhja shpirtërore dhe energjia do të jenë kryefjala. Kozmosi po ju sfidon me disa vështirësi të vogla por ama po ju shtyn drejt rrugës së duhur.

Virgjeresha

Në vitin 2021 shtohet Jupiteri i madh dhe i mirë, i cili do të sjellë entuziazëm, gëzim, dashuri dhe pasion. Jeta juaj e dashurisë do të përfitojë jashtëzakonisht shumë nga ky tranzit dhe ju mund të bieni çmendurisht në dashuri me një person që përputhet me ndjenjat tuaja dhe është gati të ndërtojë diçka të rëndësishme me ju. Seksi gjithashtu do jetë magjik dhe tërheqës. Nëse dëshironi të keni një fëmijë, ky mund të jetë viti i duhur për të bërë vlerësimet e duhura së bashku me partnerin tuaj.

Peshorja

Shpirti juaj binjak i përket shenjës së Shigjetarit. Ju keni një anën intelektuale shumë të fortë dhe do të kaloni orë e orë duke dëgjuar Shigjetarin që flet dhe ju tregon me entuziazëm shumë anekdota të vogla të jetës së tij. Shigjetari e do shijen tuaj estetike dhe ndihet i kënaqur nga komplimentet dhe mirësjellja juaj. Për të dyja është thelbësore të jetosh në paqe, pa grindje të panevojshme, në një atmosferë paqeje dhe humori të mirë. Jeta seksuale midis jush mund të jetë shumë argëtuese dhe origjinale.

Akrepi

Herët gjatë 2021-ës, një marrëdhënieje sociale të komplikuar e gjatë 6 apo 7 vjeçare do t’i vijë fundi. Kjo do të sjellë që nga mesi i shkurtit të afroheni më tepër me miqtë e vjetër dhe të afërmit tuaj. Fushat për të cilat duhet të shqetësoheni janë oraret e punës, programi i shkollimit dhe marrëveshjet financiare jo produktive. Pas 11 marsit, nëse jeni single, një marrëdhënie tepër pasionante, sensuale dhe romantike pritet të vijë. Deri në fillim të qershorit, shumë prej jush të shenjës së Akrepit, gjithsesi duhet të merrni vendim midis të shkuarës dhe të tashmes. Besojini zemrës, instiktet tuaja janë të sakta. Gjatë fundit të këtij viti do të ndjeni mbështetjen e madhe dhe të vazhdueshme të njeriut tuaj të dashur. Marrëdhëniet afatgjata do të marrin një rol edhe më të rëndësishëm gjatë muajve të verës. Për një marrëdhënie të ngushtë, pas 26 gushtit do të duhet të merrni disa vendime serioze. Priten plane afatgjata por edhe miratim nga familja. Një vit tepër kërkues, qëndroni të fokusuar në të ardhmen, jo në të shkuarën.

Shigjetari

Në vitin 2021 yjet do t’ju kërkojnë të konsolidoni rezultatet e arritura nga vitin 2020. Në fushën sentimentale do të ndjeni nevojën për veprime konkrete nga ana e partnerit dhe mund të jeni gjithashtu protagonist i disa skenave të vogla dhe të këndshme të xhelozisë. Kalimi i Venusit në Binjakët do të sjellë pakënaqësi në pranverë dhe fillim të verës. Sidoqoftë, nga fundi i qershorit, Marsi në Dashi do t’ju ndihmojë të luftoni për idealet tuaja, duke ju çuar në arritjen e qëllimeve fisnike. Edhe seksi do jetë super!

Bricjapi

 Shpirti juaj binjak i përket Shenjën e Peshqve. Në fakt, për një person të mbyllur si ju, keni nevojë për një shenjë të aftë për të zgjuar emocionet më të ulëta, me ëmbëlsi dhe ndjeshmëri. Peshqit, ndryshe nga ju, janë shumë të ndjeshëm dhe mund të kuptojnë atë që ju ndjeheni edhe pa nevojën e shumë fjalëve, duke ju çliruar nga kjo peshë e madhe. Në vend të kësaj, ju mund t’i mësoni Peshqit për t’i dhënë një formë konkrete ëndrrave të tij, veçanërisht nëse këto ëndrra ju shqetësojnë. Seksi mes jush mund të jetë magjik.

Ujori

Partneri/ja do të të tregohet tepër joshës/e gjatë gjthë vitit ndërsa ju do të përjetoni një rindezje vitale të tërheqjes fizike dhe pasionit romantik. Si në kohët e vjetra, partneri/ja do t’ju shprehë hapur vlerësimin dhe besimin që ka te ju. Nëse jeni single historitë e dashurisë do të vijnë që herët këtë vit. Mes shkurtit dhe marsit, dashuri tepër pasionante kërkojnë vëmendjen tuaj. Shanset janë që këto histori nuk do të zgjasin shumë, por për të mos u humbur, ndaj shijoni momentin dhe kujdes, mos e dorëzoni lehtësisht zemrën. Las qershorit do t’ju hapen mundësi për lidhje serioze dhe afatgjata. Në fund të gushtit vëmendja juaj kthehet nga familja, përmirësimi i financave është një nga pikat kyçe për të zgjidhur mosmarrëveshjet.

Peshqit

Disa mund të mendojnë se viti 2021 do të jetë për ju viti i miqësive të mëdha sesa i dashurive të mëdha, por në realitet kufiri midis këtyre dy botëve do të jetë me të vërtetë i hollë. Ju pëlqen ideja për të qenë së bashku me dikë që mund t’i besoni çdo gjëje. Venera në Binjakët do të sjellë pak trazira në jetën e çiftit në prill, maj, qershor dhe korrik: ideja e një tradhtie do të gumëzhisë në mendimet tuaja. Seksi do të jetë një nga shumë mënyra për të përmirësuar bashkëpunimin me partnerin tuaj.