Horoskopi Javor

Dashi

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashi, këtë javë do të keni një kohë të pakëndshme ose të vështirë për të përmbushur një angazhim i cili do të lidhet me një të afërm ose fqinjët. Shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve, duke filluar ndryshime të mëdha ose ngjarje të tjera drastike.

Demi

Çdo gjë ka për të ecur mire këtë jave. Nëse jeni në një lidhje do merreni vesh për çdo gjë dhe do kaloni më tepër kohe me njëri-tjetrin. Priten momente mjaft romantike dhe plot pasion këtë periudhë, gjithashtu edhe surpriza të bukura.Ju beqarët do kërkoni gjëra të pamundura dhe ka rrezik që dëshirat të mos ju plotësohen menjëherë. Gjendja shëndetësore nuk do jetë shumë e mirë sepse nuk do kujdeseni sa duhet për veten. Kujdes me gjumin dhe me ushqimin. Mos harroni as të praktikoni ndonjë lloj sporti. Financat nuk do jenë te këqija, megjithatë yjet rekomandojnë të mos bëni shpenzime ekstravagante. Në pune probleme do ketë goxha, por me durim dhe përkujdes situata mund të ndryshojë më shpejt nga sa mund ta mendoni.

Binjaket

 Binjakët këtë javë do të duhet të jenë më të kujdesshëm me partnerin, nëse duan të vazhdojnë marrëdhënien në mënyrë paqësore. Shmangni tekat dhe kërkesat e pakuptimta, duhet shumë pak për të qenë të lumtur! Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të provojnë aventura të reja dhe midis këtyre dikush do të jetë në gjendje të njohë edhe gjysmën tjetër ideale.

Ju ndoshta do të duhet të zvogëloni zakonet tuaja, veçanërisht zakonet tuaja financiare. Do të jetë gjithashtu më mirë të ndryshoni përmasat e punës dhe të rifilloni një ritëm më të rregullt për të bërë gjithçka në mënyrën më të mirë. Ardhja e Jupiterit do të shtyjë për të ulur shpenzimet e panevojshme.

Gaforrja

E dashur Gaforre përsëri këtë javë e konfirmoni veten si mbretëresha e padiskutueshme e zemrave: planeti i dashurisë jeton në shenjën tuaj dhe ju bën vërtet të parezistueshëm. Duke filluar nga e premtja, planeti Mërkuri gjithashtu do të kthehet të buzëqeshë për ju, duke bërë të mundur takime interesante, gjithashtu për sa i përket punës.

Luani

Gjatë javës mund të keni sukses në punën në lidhje me prodhimin ose shërbimet.Gjatë këtyre ditëve, lajmet e papritura mund të ndryshojnë planet që keni për këtë muaj. Në çdo rast, këto ndryshime nuk paraqesin një humbje, por një shtyrje ose vonesë të përkohshme.

Virgjeresha

Nuk pritet që kjo të jetë një javë fort e mbarë në aspektin profesional. Duket se disa ekuilibra do të ndryshojnë, duke bërë që detyrimisht të tregoheni më të kujdesshëm në hapat që do të hidhni. Tensionet në vendin e punës nuk do t’ju lejojnë të punoni të qetë dhe me sa duket do t’ju pengojnë dhe që të pushoni në fundjavë. Zgjidhja do të ishte që çështjet e punës të mos mbarteshin në shtëpi. Këtë herë Virgjëresha do të jetë në vend të shtatë.

Peshorja

Nëse ju duket se nuk mund të merrni një vendim në lidhje me karrierën tuaj, kjo mund të çojë në disa argumente me partnerin tuaj këtë javë. Ai ose ajo nuk do të ketë shumë durim për zbrazjen tuaj ose duhet t’i përdorë ato si një bord i tingullit për të kuptuar opsionet tuaja. Në të njëjtën kohë, ju mund të shqetësoheni për këtë dhe t’i shpreheni zhgënjimin tuaj partnerit. Pse dashuria juaj thjesht nuk mund t’ju tregojë të njëjtin nivel mbështetjeje që ju shfaqni? Eshtë një problem. Beqar? Ju mund të pyesni veten nëse po vendosni shumë theks në botën tuaj profesionale në kurriz të jetës suaj personale.

Akrepi

Yjet janë në anën tuaj dhe do të jenë dhe më shumë nga fillimii muajit korrik kur Saturni do të kthehet në favorin tuaj. Ndërkohë falë Marsit dhe Mërkurit që janë favorit në shenjën tuaj do të keni mundësinë të bëni një hap të mirë përpara drejt arritjes së qëllimeve tuaja pavarësisht nëse është një takim me fat apo një rast i ri. Ditët më të mira të javës do të jenë e hënë, e enjten dhe e premten. Ditët e pushimit: e martë dhe e mërkurë.

Shigjetari

Sipas horoskopit të Paolo Fox, java do të fillojë në një mënyrë emocionuese. Do të zbuloni sërish dëshirën për t’u dashuruar, për të takuar njerëz të rinj dhe me një qiell si ky gjithçka do të jetë e mundur! Edhe në punë do të përjetoni lajme të rëndësishme. Tani e tutje, nuk duhet të nënvlerësoni takimet e reja.

Bricjapi

Bricjapi këtë javë mund të ketë disa pengesa në diskutimet financiare dhe çështjet në lidhje me fondin tuaj, pasi rrugëtimi i kundërt i Mërkurit tërheq vëmendjen tuaj për të, por gjithashtu krijon një shkallë vështirësie në zgjidhjen e disa çështjeve. Në 1/2 katrori i Diellit në shenjën e Ujorit me Marsin tek Demi, mund të krijojë një terren pjellor për konfrontim midis jush dhe partnerit tuaj. Jeta juaj personale dhe klima që do të ekzistojë në punët tuaja romantike do të ndikojnë shumë në gjendjen shpirtërore për këtë javë, kështu që duhet të përqendroheni në to.

Ujori

Jo gjithçka do të shkojë ashtu si doni këtë javë, sepse do të keni ndryshime të shumta. Bëni kujdes në datat 1 dhe 2 tetor, pasi do të kaloni ditë shumë të këqija. Do t’ju duket sikur e gjithë pesha e botës do t’ju bjerë përsipër. Mos u shkurajoni, sepse është vetëm një periudhë kalimtare. Tekefundit, situata të tilla i keni përjetuar edhe më parë. Në aspektin profesional, pritet që të keni të reja, kurse muaji nëntor do të jetë fatsjellës në dashuri për beqarët.

Peshqit

Beqarët duhet të shkundin mendimet dhe kujtimet e mohuara të së kaluarës dhe të hapen për mundësi të reja. Deri në fund të muajit, shumë Peshq do të jenë në gjendje të takojnë dikë të veçantë. E hëna do të jetë një ditë veçanërisht premtuese, falë Hënës në shenjë. Javë pozitive për çiftet. Lajme të mira po vijnë në punë.