Moda per cdo shenje horoskopi

Të jesh fashionista nuk është e lehtë. Zbulimi i stilit tuaj personal dhe përcaktimi se cila pamje është më e mira për ju nuk eshte e thjeshte. Për fat të mirë, astrologjia mund të sigurojë pikërisht depërtimin që ju nevojitet për t’u dukur sa më mirë, përfshirë ato që janë ngjyrat tuaja më të mira dhe cilat pajisje janë të përshtatshme për ju, bazuar në Shenjën tuaj të Diellit.

Astrologjia gjithashtu mund të rrisë shanset tuaja për sukses në modë përmes lëvizjeve planetare. Kur Venusi, planeti i dashurisë dhe bukurisë, bën kalime pozitive në Diellin, Hënën ose Ashendentin tuaj, ju keni një shans të madh për të bërë zgjedhje të mira të modës.

Për më tepër, shikoni astro-kalendarin tuaj të përditshëm për të gjetur se kur Hëna është në Dem ose në Peshore. Ato janë momentet më të mira për të zbukuruar veshjet tuaja, për të shkuar te stilistja, ose për të provuar një pamje të re grimi.

Zbuloni vetën tuaj optimale të modës Shenja e Diellit:

Dashi:
E kuqja është ngjyra që përputhet me personalitetin tuaj të zjarrtë, prandaj përdorni atë si hijen tuaj kryesore në të gjitha veshjet tuaja, dhe aromatizoni modelin tuaj me disa zgjatje të flokëve të kuq. Mollëzat tuaja janë tipari juaj më i mirë, dhe vathët, sidomos rrathët, ndihmojnë në shfaqjen e tyre. Dukeni elegant me kapele të të gjitha llojeve, nga beretat te panamat.

Demi:
Shenja juaj e ndjeshme pëlqen prekjen e xhupave të kashmirit dhe këmishave të mëndafshit dhe ju dukeni shkëlqyeshëm në ngjyrat pastel të vjollcës së lehtë, rozës dhe të verdhës. Mos harroni të shtoni shumë gjerdan dhe shalle në aksesorët tuaj, pasi ato i bëjnë lajka pjesës së trupit të shenjës suaj, qafës dhe fytit. Ju shkëlqeni në veshjet me lule, dhe lidhjet e Paisley janë një gjë e domosdoshme për Demat meshkuj.

Binjakët:
Ju pëlqen ajo që është argëtuese dhe e nxehtë dhe e ndryshme, si në fustane tankesh në formë flluske, të spërkatur në të gjitha ngjyrat e ylberit. Tregoni duart dhe krahët tuaj të bukur me unaza dhe rrathë, dhe mos harroni çantat e dorës. Çanta kaki ngarkese dhe çanta tufë metalike kamoshi ju tërheqin, pasi dëshironi që aksesorët tuaj të jenë po aq eklektik sa ju. Horoskopi Ditor

Kanceri:
Ngjyrat tuaja personale janë nuancat e sundimtarit tuaj, Hënës: perla, argjendi dhe e bardha. Ju i doni rrobat që kanë një aromë të cilësisë së mirë dhe antike dhe ato i dukeni më mirë se kushdo. Lloji i trupit të shenjës suaj zakonisht është i plotë në bust, prandaj shfrytëzojeni atë me një sërë bluzash femërore, të dantella dhe bluza për gals dhe pjesët e tankeve që përqafojnë gjoksin për djemtë.

Luani:
Çdo gjë që bëni është e spërkatur me shkëlqimin dhe aftësinë tuaj të zakonshme, dhe kjo përfshin imazhin tuaj të modës. Skema juaj e ngjyrave rrezaton rrezet e diellit të verës, prandaj bëjeni një pikë që të vishni të verdhë, portokalli dhe të artë dhe merrni parasysh që pikat e arta të vendosen në manën tuaj të zjarrtë të flokëve. Luanët meshkuj duken shkëlqyeshëm me bluza me mëngë, ndërsa Lady Leos duken të mrekullueshme me rroba të buta dhe fanella.

Virgjëresha:
Një fustan këmishë i shtypur me një rrip të madh lëkure, i kombinuar me një xhaketë me ngjyrë të errët, ju përshtatet në mënyrë të përsosur dhe stilit tuaj të përshtatur. Shikoni për tonet e tokës për ndeshjet tuaja më të mira të ngjyrave, të tilla si jeshileja pyjore, kafe e errët dhe ombreda e djegur dhe përfshini ato ngjyra në skemën tuaj të përbërjes. Ju pëlqen të jeni të përpiktë, dhe një orë me rrip me numra të vegjël është e përkryer për ju.

Peshorja:
Fustanet femër me dantella janë dashuria juaj e parë dhe dukeni mrekullueshëm në ngjyrat blu të çelët, rozë, të verdhë dhe jeshile. Sandale me rripa, pantallona elegante Capri dhe një bluzë pa shpatulla e bëjnë hyrjen tënde në ndonjë ngjarje shoqërore për tu parë. Ju meshkujt Peshore sjellin romancë në veshjet tuaja dhe shkëlqeni me këmisha me butona të stilit Edwardian.

Akrepi:
Të brendshme femrash seksi në nuancat e së zezës, gështenjës ose burgundy është ideja juaj e parajsës së modës, dhe ju vishni atë pamje intime të dhomës së gjumit sa më shpesh që të mundeni dhe kudo që mundeni! Syzet e diellit të stilistëve nuk janë vetëm një aksesor për ju, ato janë një deklaratë e mënyrës së jetesës, pasi ju jeni në gjendje të devijoni sytë tuaj intensivë dhe të ndezur me lente të lyer dhe korniza tepër të mëdha në stilin Jackie O.

Shigjetari:
Stili juaj i rastësishëm dhe sportiv është, dhe askush nuk duket më mirë se ju me një bluzë, pantallona të shkurtra dhe kapak bejsbolli, pavarësisht nëse jeni një Shigjetar femër apo mashkull. Këmbët tuaja të gjata duken përrallore në dollakë dhe triko, dhe kur vishni xhinse të formësuara, vishni disa çizme me taka të larta për t’i shtuar pizzazz-it tuaj. Vjollca mbretërore dhe bluja e mesnatës janë ngjyrat tuaja më të mira.

Bricjapi:
Jeni bërë për funde me rroba të gjera për burra dhe kostume pantallonash me vija të gjata dhe vishni ngjyrat gri, të bardhë dhe të zezë me një stil të vërtetë elegant. Kur është koha për t’u çlodhur, ju dukeni shkëlqyeshëm me funde dhe rroba me rruaza, dhe doni xhins, të cilin e vishni me lehtësi. Guy Goats duken bukur fundjavave me këmisha fanellë, por për punë ndiheni rehat me imazhin e hollë kravatë / këmishë të bardhë / kostum të errët. Horoskopi Mujor.

Ujori:
Skema juaj e preferuar e ngjyrave është po aq elektrike sa ju, dhe ju doni ngjyra fluoreshente, si në portokalli tronditëse. Ju i doni stilet e veshjeve unike dhe pa rrahje, dhe dukeni shkëlqyeshëm me xhinse retro me kambanë dhe atlete të larta të 50-shit, të kryesuara me një kamisolë të egër. Rrathët e kyçit të këmbës janë bërë për shenjën tuaj, prandaj vishini shpesh, pasi ato shtojnë një nuancë joshëse për çdo veshje që keni.

Peshqit:
Një nga stilet tuaja të preferuara të këpucëve është sandali me këmbë të hapura për të shfaqur yunaza e gishtit tonë të këputur. Bruz, akuamarin dhe jeshilja e detit janë ngjyrat tuaja më të mira dhe përdorni ato nuanca në përbërjen tuaj, veçanërisht në hijen e syve, pasi sytë tuaj janë një nga tiparet tuaja më të mira. Xhaketa të buta prej kadifeje mbi funde të palosura për gals ose pantallona për djemtë bëjnë një shtesë të mirëpritur në dollapin tuaj.