Horoskopi Mujor Janar 2021

Doni te dini si do shkoje muaji i janarit 2021 per shenjen tuaj te horoskopit? Ne faqen tone mund te lexoni horoskopin mujor dhe te mesoni se si do jete per ju ky muaj.

Dashi Horoskopi

Dashi

Jeni përfshirë shumë në çështjet profesionale dhe në datën 9 do të merrni një lajm të mirë. Viti 2021 do të jetë më i begatë për ju, sidomos gjatë periudhës së pranverës. Të mos humbasin kohë të gjithë ata që kanë ndër mend të nisin projekte të reja. Dhjetori nuk do të sjellë rezultate të menjëhershme, gjërat do të ndryshojnë vetëm pas datës 20. Fundi i dhjetorit do të ofrojë mundësi për të gjithë. Mendoni prej kohësh të ndryshoni pozicionin në punë apo edhe vetë kompaninë. Bëni kujdes me çështjet ligjore që keni lënë pezull. Mund ta paguani shtrenjtë për shkak të një pakujdesie personale.

Në dashuri s’ka shumë për të bërë apo për të thënë, sidomos deri më datë 20. Mos i lini gjërat të pasigurta//pezull dhe mos hapni polemika të kota, të cilat mund të shndërrohen më pas në debate të forta, sidomos rreth datës 13. Nëse keni probleme ligjore me një ish-partner/e, ndërmjetësimi me të do të zgjatë shumë. Në pranverë, Saturni s’do të jetë më kundër jush. Nëse ndieni diçka sado të vogël për dikë, mos e lini pas dore, sepse pas katër-pesë muajsh mund të shndërrohet në një dashuri të madhe. Viti i Ri do të jetë i mbushur me emocione të forta. Gjatë fundit të dhjetorit është pikërisht dashuria protagonistja në shenjën tuaj. Gjatë dy viteve të fundit keni punuar dhe jeni shqetësuar aq shumë, saqë ndieni lodhje të madhe. Dy javët e para të muajit do të jenë të vështira. Mos u bëni nervozë në datat 26 dhe 27. Edhe fizikisht do të ndiheni më mirë gjatë festave të fundvitit.

demi horoskopi

Demi

I ftohti i këtij muaji ka rrezik te ftohe edhe marrëdhënien tuaj me partnerin gjate këtij muaji. Do keni mosmarrëveshje te njëpasnjëshme me partnerin dhe mund t’i thoni atij edhe gjera qe deri me sot nuk keni guxuar. Beqaret nuk do ndihen mire me personat qe do takojnë dhe nuk do e marrin guximin ta vazhdojnë me tej njohjen duke pritur qe një dite princi i kaltër t’iu trokasë vete ne dere. Kjo ne fakt do jete e vështirë. Gjendja shëndetësore nuk do jete ashtu si do kishit dëshiruar. Do ju mungoje gjithë kohës energjia dhe mund te keni edhe luhatje tensioni. Gjendja e financave do vazhdoje te mbetet gjithë kohës e qëndrueshme. Do dini si t’i kryeni me maturi shpenzimet. Ne pune do jeni te përgjegjshëm dhe do dini si te veproni ne çdo moment. Pritet te ngjitni disa shkalle ne karriere.

binjaket horoskopi mujor

Binjaket

Horoskopi Mujor ne Shqip

Ky do të jetë muaji i çlirimit, sepse pas datës 2, Jupiteri s’do të jetë më kundër jush. Kjo nënkupton se çdo pengesë do të kapërcehet. Personat që i kanë mbyllur aktivitetet private, tani ndihen më të qetë. Yjet do t’ju favorizojnë për çdo vendim që do të merrni. Do të mbyllni një kontratë të rëndësishme brenda pranverës së vitit 2021. Pas një periudhe paqartësie, tani do të gjeni rrugën e duhur. Keni organizuar gjithçka nga fillimi, madje jeni detyruar t’ia nisni edhe nga zeroja, sepse ju mbani gjithnjë anën e së drejtës. Udhëtimet janë shumë të favorizuara.

Dashuria po ju kërkon dhe, në këtë rast, duhet t’i përgjigjeni. Gjërat do të shkojnë edhe më mirë pas datës 20. Mos shfaqni mosbesim dhe mos humbni kohë me histori të pamundura! Binjakët e jetojnë dashurinë si adoleshentë të përjetshëm dhe ndonjëherë u japin hapësirë disa marrëdhënieve që s’janë aspak të vërteta. Nëse keni pasur probleme me një ish-partner/e, tani do të gjeni gjuhën e përbashkët. Lidhjet e krijuara gjatë fundvitit do të jenë vërtet të rëndësishme. Disa prej jush do të hedhin hapin e madh drejt martesës apo bashkëjetesës. Mos jini melankolikë! Njerëzit që janë në kërkim të shpirtit binjak duhet t’i mbajnë mend mirë datat 28 dhe 29. Gjysma e dytë e muajit do të jetë më e favorshme për rikuperimin psikofizik. Keni një qëndrim më pozitiv ndaj gjithçkaje po ndodh rreth jush. Shmangini tensionet, sidomos në datat 11, 12, 17 dhe 18.

gaforrja horoskopi mujor

Gaforrja

Këtë muaj keni për t’u ndier me mire pasi do jeni te rrethuar nga njerëzit qe ju duan. Nga ana tjetër do jeni edhe me te logjikshëm dhe do i zgjidhni një e nga një te gjitha problemet qe keni pasur. Ata qe janë ne një lidhje do dashurohen me më tepër pasion dhe do ndihen për mrekulli. Beqaret duhet te bëjnë pak me tepër durim pasi personi i duhur do shfaqet nga java e trete. Me pas çdo gjë do marre një tjetër kuptim për ta. Gjendja shëndetësore mund te ketë here pas here disa probleme. Lodhja dhe i ftohti mund t’iu bëjnë te jeni pa fuqi. Financat do jene te kënaqshme. Do dini si t’i organizoni te ardhurat qe t’iu mbeten para edhe për te hequr mënjanë. Ne pune nuk do ju mungoje këmbëngulja, por vetëm duke bashkëpunuar me koleget do mund te arrini majat e suksesit.

luani horoskopi mujor

Luani

Kur Mërkuri, planeti që udhëheq mendimet dhe bisedat tona, lëviz nga Akrepi introvert dhe në Shigjetar ekstrovert më 1 Janar, më në fund mund ta bëni të ditur botën se çfarë keni në mendje! Ju me siguri keni mbajtur një sekret që po vdisni t’i tregoni dikujt. Nëse po, tani është koha!

E nënta sjell një shesh midis diellit tuaj sundimtar, gjithashtu në Shigjetarin e pasionuar dhe Neptunin ëndërrimtar që ju bën të ndaloni atë që po bëni, të bëni pauzë për një moment dhe të mendoni nëse jeni duke shkuar në drejtimin e duhur. Falë zotit, ky aspekt ndodh vetëm një herë në vit, sepse mund të nxjerrë një ndihmë mjaft serioze të vetëbesimit.

Hëna e re mbërrin në 14 Janar – po, edhe në shenjën tjetër të zjarrit Shigjetari! – kështu që nuk mund të mos mendoni përpara për të gjitha të mirat që do të vijnë. Megjithatë, hedhja e armës është një nga gjërat më të këqija që mund të bësh tani. Goodshtë mirë të jesh optimist, por përpiquni të mos llogarisni në gjëra që nuk kanë ndodhur ende.

Dielli lëviz nga Shigjetari dhe në Bricjapin e arsyeshëm në njëzet e një, duke ju kujtuar të gjitha gjërat që ende nuk janë tejkaluar nga lista juaj vjetore e kaq. Nuk të mbetet shumë kohë për të përmbushur qëllimet e tua, Luani, por nuk do të heqësh dorë derisa të bësh!

virgjeresha horoskopi mujor

Virgjeresha

Ky do të jetë një muaj i rëndësishëm për profesionistët e pavarur, por edhe për punonjësit në përgjithësi. Që prej datës 2, Jupiteri nis një tranzit shumë të rëndësishëm, ndërsa Urani dhe Saturni kanë një ndikim të shkëlqyer. Nëse keni punuar shumë në periudhën shtator-nëntor dhe jeni treguar të matur, tani do të korrni frytet e punës. Është çasti t’i eliminoni të gjithë njerëzit që ju kanë penguar, nëse doni t’ju ngrenë në detyrë.  Dhjetori do të jetë muaj veprimi. Një ofertë shumë interesante do t’ju vijë brenda pranverës së vitit 2021, e cila më së shumti do të jetë një lloj shpërblimi për punën tuaj. E keni merituar. Energjitë dhe mundësitë dyfishohen pas datës 18. Mos i nënvlerësoni propozimet e reja!

Këtë muaj pritet të përmirësohen edhe marrëdhëniet që kanë qenë në krizë. . Lajme të bukura për të sapomartuarit që presin fëmijë. Yjet ju ndihmojnë, por edhe ju duhet të futeni në lojë. Përfitoni nga ky horoskop i shkëlqyer, sepse viti do të nisë për mrekulli për të lindurit në shenjën e Virgjëreshës. Tregohuni më të gatshëm dhe jo shumë kritikë ndaj vetes. Në një klimë kaq interesante është normale që edhe gjendja juaj shëndetësore të përmirësohet. Sigurisht që ju keni hera-herës probleme emotive, por tanimë janë pjesë e karakterit tuaj. Nuk ndiheni asnjëherë të qetë. Mos i trazoni më kot ujërat në familje, sidomos në datat 11, 12 dhe 24. Energjia e Jupiterit do të kthehet 100 për qind.

peshorja horoskopi mujor

Peshorja

Ky muaj nuk do jete i keq për ju qe jeni ne një lidhje megjithatë do ju duhet pak mund për te ruajtur qetësinë. Ata qe janë ne një lidhje duhet te mos e lënë ne asnjë moment pas dore personin qe kane ne krahë sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Ne çdo moment duhet te mendoni si për vete ashtu edhe për atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë plot takime, por jo shume nga ato drithërueset. Gjithsesi çdo hap duhet hedhur me kujdes ne mënyrë qe nesër te mos ketë pendime. Shëndeti do jete i mire javën e pare, por nëse ju me pas nuk kujdeseni për veten, visheni holle apo konsumoni gjerat e dëmshme do keni probleme. Financat vështirë se mund te mbeten te qëndrueshme. Ne pune mire do jete te mos rrezikoni shume për te arritur ku doni. Komunikimi dhe bashkëpunimi do jene armët me te forta.

akrepi horoskopi mujor

Akrepi

Të gjitha bastet janë jashtë kur dielli trinon bashkë-sundimtarin tuaj Mars ndërsa jeni në Dashin e zjarrtë më 10 Janar. Fuqia juaj arrin lartësi të reja tani ndërsa besimi juaj rritet. A ka ndonjë që mund t’i rezistojë magnetizmit tuaj delikat? Me siguri jo. Përdoreni këtë për të marrë atë që dëshironi përpara se energjia magjike nga ky aspekt pozitiv të shuhet.

Shërimi i Chiron shkon drejtpërdrejt ndërsa është në Dashin e vetë-siguruar në pesëmbëdhjetë, në të cilën pikë do të jeni në gjendje të rimerrni disa nga fuqia që ndjeni se keni humbur në të kaluarën. Sa kohë keni jetuar me këtë lëndim të thellë, Akrep? Sa më e thellë të jetë, aq më shumë do të duhet për tu rikuperuar.

Dielli hyn tek Bricjapi serioz në 21 Janar, duke e vendosur karrierën tuaj në krye të listës suaj të përparësive. A doni një ngritje? Një promovim? A jeni ende duke kërkuar për atë kompani apo pozicion të përsosur? Vendosni një qëllim të detajuar tani me një afat të arritshëm. Prisni të bëni përparim serioz në këtë qëllim brenda muajit.

Ka një hënë të plotë emocionale në Gaforrja në njëzet e nëntë që ju vë në humor për të ushqyer njerëzit përreth jush. Nëse jeni prind, mbajini fëmijët tuaj afër. Nëse dëshironi të bëheni prindër, kjo është një kohë e mirë për të konceptuar ose për të parë alternativat e birësimit. Dhe si gjithmonë, kujdesuni mirë për veten tuaj, në mënyrë që të kujdeseni më mirë për të tjerët.

shigjetari horoskopi mujor

Shigjetari

Fakti që Jupiteri u largua nga shenja juaj nuk duhet t’ju frikësojë. Uroj që gjatë këtij viti të rëndësishëm për karrierën tuaj, të keni bërë atë ndryshimin e madh që kërkonit prej kohësh. Të vonuarit mund të mbështeten te Mërkuri, i cili më datë 9 do të kalojë në shenjën tuaj. Do t’ju jepet një mundësi e mirë për t’i shprehur haptazi idetë tuaja në dhjetor. Data më e favorshme do të jetë 16-a, falë aspektit të shkëlqyer të Diellit dhe Hënës. Bashkëpunime të reja. Java 16-22 do të jetë shumë interesante për ata që kanë bërë një kërkesë në të shkuarën.

Fusha sentimentale do të ketë një rëndësi të madhe në jetën tuaj gjatë këtij muaji. Shumë prej jush kanë gjetur njeriun e duhur, ndërsa të tjerët janë të hapur ndaj të gjitha aventurave apo njohjeve. Hëna do të kalojë në shenjën tuaj pikërisht gjatë festave të fundvitit. Rrethi juaj shoqëror është i ngushtë. E keni shumë të lehtë të kontrolloni jetën tuaj sentimentale dhe jeni nga ata njerëz që nuk mendojnë vetëm për lumturinë e tyre, por edhe për atë të të tjerëve. Vetëm dashuritë në distancë do të kenë probleme. Jeni pikërisht ju që vendosni nga duhet të anojë peshorja. Problemet shëndetësore që keni pasur që pas gushtit, janë përballuar pozitivisht. Mos u stërmundoni gjatë periudhës së fundvitit!

bricjapi horoskopi mujor

Bricjapi

Gjate këtij muaji do mbizotërojë dialogu dhe mirëkuptimi ne jetën tuaj ne çift. Edhe ata qe kane pasur mosmarrëveshje te mëdha me ne fund do pajtohen dhe do ndihen te qete. Beqaret do jene gjithë kohës te rrethuar nga miqtë e ngushte dhe nuk do e kenë mendjen për te kërkuar dashurinë. Gjithsesi nga jave e trete ka gjasa te ndodhe diçka e mrekullueshme. Shëndeti nuk do jete aspak ne gjende te mire. Do e ndieni shume te ftohtin dhe do prekeni shpesh nga virozat e stinës. Financat do jene te qëndrueshme për aq kohe sa ju te shpenzoni me kujdes. Mos luani me zjarrin sepse mund te digjeni keq. Ne pune duhet te bëni plane dhe te ecni ne baze te tyre ne mënyrë qe te arrini sa me lart. Po ecet kuturu mund te përballeni edhe disa probleme. Situata ne disa raste do ju ndërlikohet se tepërmi.

ujori horoskopi mujor

Ujori

Kur mësuesi mësues i teknologjisë Mërkuri hyn në shenjën tuaj inovative më 8 janar, ju jeni në gjendje të eksperimentoni. Bleni aplikacionet më të nxehta, shkarkoni lojërat më të reja video, provoni disa softuerë intrigues ose kontaktoni me miqtë dhe familjen duke përdorur teknologjinë më të fundit të bisedave. Ju jeni një pionier teknik që jeni në avantazh!

Planeti juaj në shtëpi Urani shkon drejtpërdrejt në të katërmbëdhjetë, duke ju nxitur që të jeni të hapur për të ndryshuar. Si një nga shenjat më largpamëse, ju tashmë jeni në bord, por fakti që jeni një shenjë fikse e kombinuar me praninë e energjisë nga Bulli kokëfortë (Urani po udhëton me Demin tani) mund të çojë në pengesa kur bëhet fjalë për përparimin përpara. Pra, le të themi se ju do të prisni ende të ndryshoni, thjesht jo me entuziazmin tuaj të zakonshëm.

Dielli del nga Bricjapi stoik dhe hyn në shenjën tuaj rebele më 19 janar, duke ju dhënë leje të ecni me ritmin e daulles tuaj. Ju mund të thoni me siguri se nuk ka askush tjetër si ju, dhe doni të ndani unikalitetin tuaj me botën! Veprimet tuaja pa kuptim, të çuditshme mund të priten me reagime të përziera, por sinqerisht nuk mund të interesoheshit më pak se çfarë mendojnë njerëzit për ju tani!

Merkuri Komunikues hyn në ciklin e tij të parë retrograd të vitit ndërsa ndodhet në shenjën tuaj në të tridhjetën, duke çuar në zhgënjim të rëndë kur bëhet fjalë për fatkeqësitë teknologjike. Ju pëlqen të keni aplikacionet, pajisjet dhe gizmot më të fundit dhe më të mira, por është mjaft e turpshme kur ato keqfunksionojnë ndërsa ju u tregoni atyre njerëzve.

peshqit horoskopi mujor

Peshqit

Tani nis për ju një periudhë shumë e rëndësishme. Jupiteri është aktiv që prej datës 2 dhe planetët e tjerë po ashtu ju favorizojnë. Tashmë nuk ju ndal më askush. Nëse jeni të punësuar, do të ngriheni në detyrë, ose do të bini në sy të kolegëve duke marrë merita të mëdha. Ky është muaji i duhur për të kërkuar më shumë. Dhjetori do t’i ndihmojë të gjithë të shpërblehen për punën e kryer. Suksese personale gjatë ditëve të fundit të vitit. Ata që duan të hapin një aktivitet privat, do ta kenë më të lehtë. Shefat apo sipërmarrësit janë më të favorizuar. Edhe pse keni kaluar furtuna të mëdha në aspektin financiar, por edhe në atë ligjor, tani do ta merrni veten. Viti 2020 do të shërbejnë si pikë referimi për të gjithë, prandaj përvishini mëngët që tani!

Dashuria është dhe do të mbetet gjithnjë një pikë referimi për ju, edhe nëse e keni lënë partnerin/en tuaj. E keni gati zëvendësin. Tregoni kujdes dhe mos i ngacmoni plagët e vjetra! Arsyetoni me logjikë. Kuptojeni se karriera ju ka marrë shumë kohë nga jeta sentimentale. Do ta kuptoni edhe vetë që partnerët i keni lënë pas dore. Mbani premtimet që u keni dhënë njerëzve që dashuroni. Periudhë e mirë për çiftet që duan të bëhen me fëmijë, por edhe për ata që bëjnë punë krijuese. Aspekti fizik është disi më i mirë, por ju kujtoj se tensioni është shumë i lartë, për shkak të ndikimit negativ të Mërkurit në datën 18. Përballuni me realitetin dhe gjeni brenda jush dëshirën për ta ndarë kohën edhe me të tjerët. Viti 2020 do të sjellë një rikuperim të mirë psikofizik.

Check Also

Horoskopi i Punes dhe Karrieres per Vitin 2021

Doni te dini si do jete karriera dhe puna ne 2021 per shenjen tuaj te …