Horoskopi Sot – Horoskopi Ditor Shqip

24/01/2021

Me poshte mund te lexoni horoskopin per sot

Dashi

Sot mund të kaloni një ditë te bukur në shoqërinë e një miku të vjetër. Sot do të mund të ndiheni energjik dhe kreativ. Kjo është një ditë e mrekullueshme për të provuar diçka të re në punë.

Demi

Një situatë ekonomike ose ligjore do të duhet të rregullohet. Kur Jupiteri është në aspektin e kundërt, duhet t’i kushtoni vëmendje çështjeve financiare dhe ligjore, të përpiqeni të sqaroni se çfarë nuk është zgjidhur ende. Kushdo që tërheq zvarrë problemet e punës, herë a vonë do të përpiqet të merret me to.

horoskopi sot javor per shenjat e zodiakut dhe astrologjise

Binjaket

Pse duhet te lexoni horoskopin sot ditor?

Planetët do jene pozicionuar mire sot ne jetën tuaj ne çift dhe gjithçka ka për te ecur ashtu si e keni ëndërruar. Kënaqësitë do jene te pafundme. Beqaret do jene te pamatur dhe mund te bëjnë gabime te mëdha. Ne vend qe ta ndryshonin jetën për mire do futen ne probleme. Ne planin financiar do keni fat me shumice. Përfitoni për te hequr disa para mënjanë.

së në mënyrat më emocionuese. Me hënën dhe Uranin që bashkojnë forcat brenda shenjës tuaj, kjo është një shans për të horoskopi sot rishpikuar veten javor. Mos u tregoni kokëfortë. Përqafoni një pamje ose stil të ri të të shprehurit, edhe nëse jeni nervoz për tu gjykuar. Qëndroni me mendje të hapur dhe besoni se miqtë e vërtetë do të inkurajojnë evolucionin tuaj, jo duk

Virgjeresha

Do të jetë një ditë shumë emocionuese. Tani e tutje ju do të keni një kapacitet të madh për veprim, që do të shfaqet edhe gjatë jetës tuaj të përditshme. Në fund të fundit, në vitin 2020 e keni provuar veten në kapërcimin e të gjitha vështirësive që keni hasur dhe 2021 nuk do të jetë pak!

Luani

Do jeni me sensuale dhe me te përkujdesur se kurrë sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do jete e mrekullueshme. Ne çdo moment do e dashuroni ndryshe nga me pare atë. Beqaret do kënaqen ne praninë e miqve dhe as qe do e ndiejnë nevojën për te ndryshuar status. Ne planin financiar do jeni me shume fat dhe gjithçka do ndryshoje rrënjësisht.

Dallimi midis sekstileve dhe trines: Të dy aspektet na tregojnë “miqtë” e planetit që shkojnë mirë. Por miqtë horoskopi ditor per diten e sot Krokodili trine javor mund ta marrin njëri-tjetrin si të mirëqenë edhe pse sjellin kënaqësi nga njëri-tjetri, ndërsa miqtë seksi mbeten disi të ndarë, dhe kur bashkëpunojnë me njëri-tjetrin ata vlerësojnë plotësisht “miqësinë” e tyre. Shprehja e trinës është shumë e natyrshme dhe automatike, ndërsa energjitë e krijuara me sextile janë gjëra që mund të tërhiqen nëse është e nevojshme. Me trinat, energjitë priren të rrjedhin natyrshëm në kanale konstruktive, dhe me seksi, kërkohet një përpjekje e vetëdijshme për t’i shtyrë energjitë në kanale konstruktive. Dallimi midis kundërshtimeve dhe shesheve: Sheshet krijojnë llojin e tensionit që kërkon

Gaforrja

Do i kushtoni me shume rëndësi se kurrë marrëdhënie suaj ne çift gjate kësaj dite dhe ne çdo moment do mundoheni ta surprizoni tjetrin. Beqaret do kenë shume takime dhe do gjenden përballë zgjedhjeve te vështira. Mendohuni mire para se te jepni fjalën e fundit. Ne planin financiar mos u tregoni te pamatur sepse problemet qe do lindin do jene te mëdha.

Peshorja

Do të jetë një ditë pak e trullosur, paksa e hutuar. Kohët e fundit është dashur të merreni me ngadalësime, mbase u është dashur të vini në dyshim tërë jetën tuaj dhe tani duhet të jeni më të qartë në vetvete. Duhet të fillosh nga e para, nuk është domosdoshmërisht e keqe. Ndonjëherë është e nevojshme të pritet druri i ngordhur për të na lejuar të ndërtojmë një të ardhme më të lumtur. Pas disa ditësh <strong>Mërkuri</strong> do të bëhet i favorshëm dhe do t’u japë avantazhe projekteve të rëndësishme.

Akrepi

Aftësia juaj për të frymëzuar besimin tek njerëzit e tjerë është tani në një nivel të lartë. Kredibiliteti juaj do të ketë rritje. Shfrytëzojeni këtë moment për të realizuar investime të rëndësishme.

gradë)… dy planetë në anët e kundërta të zodiakut. energjitë janë në përputhje me njëra-tjetrën. ato mund të tërhiqen së bashku ose të ndahen, varësisht nga natyra e planetëve të përfshirë. shenja femërore këto janë shenja sot të Demit, Kancerit, Virgjëreshës, Akrepit, Bricjapit dhe Peshqve. 6 shenjat e mbetura të zodiakut janë shenja mashkullore. Shenjat femërore referohen ditor horoskopi sot gjithashtu si shenja “negative” ose “pranuese”. shenjat e zjarrit këto janë shenjat e Dashit, Luanit dhe Shigjetarit. shenja fikse këto janë shenja të Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit.

Shigjetari

Jeta juaj ne çift do jete harmonike fale mbështetjes se madhe te planetëve. Do I qëndroni pranë ne çdo çast partnerit dhe do i mbani zgjuar ndjenjat. Beqaret ka rrezik te përballen me zhgënjime te mëdha nëse nuk tregohen te kujdesshëm. Ne planin financiar do jeni me më shume fat se kurrë me pare. Do kryeni investime te rëndësishme.

Bricjapi

Këto janë ditë të karakterizuara nga shumë ide, projekte të vlefshme dhe një frymë kritike dhe objektive, që ju ndihmon të shikoni të ardhmen me më shumë pjekuri. Dikush mund të jetë ndjerë kohët e fundit i tradhtuar nga një person i besuar dhe kjo e ka sjellë një tendosje.

Ujori

Për pjesën me te madhe te çifteve, sot do jete një dite e qete. Për çdo gjë do flisni hapur me partnerin dhe nuk do mbani te fshehta. Beqaret nuk do jene shume te vëmendshëm dhe nuk do përfitojnë sa duhet nga ftesat qe do iu bëhen. Financat do jene me te qëndrueshme duke qene se do merrni paratë qe iu kishin marre kohe me pare hua.

Dielli do të dëgjojë të gjitha hyrjet e planetëve të tjerë, por Dielli është shefi – ai që ekranizon veprimin. Dielli do të dërgojë planetë të ndryshëm në misione të ndryshme. Për shembull, Mërkuri kur është koha për shprehje, Venusi në një datë, Marsi kur duhet të ndërmerren veprime. Sidoqoftë, Dielli është prind ose i rritur i brendshëm i një personi, dhe pak gjëra e kalojnë atë / atë. Hëna është fëmija ynë i brendshëm. Hëna përfaqëson ndjenjat tona, shpesh ato që janë të vështira për t’u thënë me fjalë. Kur po ndiejmë dhe po mendojmë një gjë horoskopi javor dhe na pyeten se per horoskopin çfarë kemi në mendje, më shpesh sesa jo, Dielli (i rrituri) i shfaq këto ndjenja sot në mënyrë që ato që dalin nga goja jonë të mos jenë emocionet e vërteta që kemi ndjerë . Ato emocione dhe mendime të vështira për t’u shprehur janë Hëna jonë dhe ato që lëmë nga sistemet tona më shpesh sesa nuk shfaqen dhe rafinohen nga Dielli ynë. Sidoqoftë, si shprehemi (stili në të cilin komunikojmë) rregullohet nga Mërkuri ynë. Mërkuri bën të folurit dhe rregullon proceset tona më të pa menduara të mendimit.

Horoskopi sot shqip

Peshqit

Këtë të Martë duhet të ndaleni dhe të përpiqeni të kuptoni se çfarë ka ndodhur në dashuri ose në familje muajin e kaluar. Kush në të kaluarën ka përjetuar vështirësi të mëdha, nga e Premtja, kur Venusi do të fillojë një kalim të favorshëm, do të jetë në gjendje të shërohet.

Check Also

Horoskopi Mujor Janar 2021

Doni te dini si do shkoje muaji i janarit 2021 per shenjen tuaj te horoskopit? …