Poezi ditelindje per motren

Urime per ditelindjen motra ime

Per motren time
sapo u zgjova tek sa hapa syt
me erdhen disa mendime
thash te ulem dhe ti shkruaj per motren time
disa vargje per ♥ time
disa vargje me kujtime
qe nga i shpirti i kam mburime
Buzeqeshjen tende?
….Hhe…po thuaj se cdo nate
ne enderr e shikoj
eshte veshtir qe ta harroj
Ato syt qe te shkelqejn
edhe diellin e verbojn
ato baluketqe mi ke sa her
mbyll syt me impresionojne
ato fjalet e embla qe nga goja
i nxjerr sherbet bej mir te mos i degjoj se
rrezikoj per diabet
HaHaHa……shakat me te bukura vec me ty
gjithmon i bej sepse di te me kuptosh
ashtu sic un ty te kuptoj
jemi shum te njejte kete gje
nuk e mohoj kur ti mezitesh
e trishtohesh edhe un e perjetoj
Edhe po te ishte erret driten per ty e kerkoj
sepse ti je
MOTRA IME pa nuk mund te jetoj
Sa her qe te te takoj kam nje mal me perqafime
Sa her qe ste kam pran ti je thell ne ♥ time
Sa her rri e mendoj ti je pjes e ketyre mendimeve
TE DUA pa fund sepse ti je MOTRA IME
me dallgezim e mendime si Tsunam ne ♥ time ske pse
behesh shum kurjoze sepse ti je misterioze
dhe sa her qe ti ngul kemb ne fjalet e tua qe thua.
me pelqen shum reagimi vogelushe sa shum te dua
SA shum vlen ti per mua
sa shum gjera meriton,
sa shum gjera te dhuroj
edhe pse ti nuk i kerkon
Ne cdo germ e ne cdo fjal
ne cdo fjal e ne cdo krijim
ti motra ime me je celes per frymezim
cdo sekret me ty e ndaj sepse te ti i siguroj
me ndihmon ne cdo rast
Si uji ne shkretetir te kam ne ♥ si nje thesar
mbrenda vetes thell ne shpirt
per ty ♥ jm krenar……Kjo poezi eshte per motren time qe e dua shum e kam