Poezi per Shoqen e Ngushte

Shoqja ime e ngushte

Kam nje shoqe shume te bukur
dhe gjithmon qendron e lumtur,
per te qeshur me ben gjithmon
se keshtu eshte shoqeria jon.

Pa te nuk shtyhet dita
pa njera-tjetren sna ecen rrita,
ne shkoll nje dit kur ajo mungon
rri si e hutuar e mendja me fluturon.

si moter e kam
si moter e konsideroj
jeten time pa te
kurr s’mund ta imagjinoj

Dua ti kerkoj falje
nese nga ana ime ka ndier ndonjeher zhgenjim
te lutem me fal lela
thjesht s’ka qen qellimi im

Kur dua keshilla
gjithmon me keshillon
edhe pa fjal
ajo gjithmon me kupton
dhe kur jam e merzitur
ajo me lumturon
dua ti them
faleminderit qe EKZISTON

Poezi per shoqen

Shoqja ime ti
Motra ime ti
Xhelozia ime ti
Me ty qaj
Me ty qesh
Me ty gezoj
Me ty cartoje
Me ty harroj dhimbjen
Me ty Zbukuroj Jeten

Mikja ime

Nje shoqe kam,
nje shoqe do te mbetet,
vetem per ate zemer
do te  tretem.

E vetmja shoqe eshte ajo
qe ne krah gjithmon te qendron
dhe ne gabimet tua
gjithmon t’i tregon.

Vjersha per shoqen

E di se te kam shoqe
E di e shok me ke,
Por keshtu shkruajti Perendija
Ne mes nesh hyri dashuria.

Ndoshta ste pelqej
ndoshta te nervezoj
por ta them te drejten
shum te dashuroj.

Eshte marri per mua
Edi se gabova
Shoqen qe pata
Shume e dashurova