Shpjegimi i Endrrave me shkronjen A

ABORT 

Në qoftë se se je në të vërtetë shtatzënë dhe sheh se aborton, do të kesh një lindje të mirë. Në qoftë se se nuk je në të vërtetë shtatzënë dhe sheh se aborton do të kesh hidhërime të mëdha.

ADOLESHENT


Në qoftë se shikon sikur je adoleshent dhe je i pamartuar, do të martohesh. Në qoftë se je e martuar do të lindni një djalë. Në qoftë se je plak do të vdesësh shpejt.

ADMIROJ

Në qoftë se shikon që njerëzit të admirojnë do të keni vlerësim dhe lavdi por pas një mërzije. Në qoftë se shikon sikur ti je i admiruar nga dikush beson lehtë dhe kapesh lehtë viktimë.

AEROPLAN

Në qoftë se shihni në ëndërr që aeroplani udhëton, atëherë çdo gjë shkon mirë. Në qoftë se është duke zbritur, do të keni dështime dhe probleme shëndeti. Në qoftë se e shihni të bjerë, është shenjë e keqe, do të thotë shkatërrim.

AFRIKA

Te perfytyroni qe ju jeni ne Afrike te rrethuar nga kafshe te egra, tregon qe do te jeni i shtypur nga kundershtare dhe persona grindavecë.

AGIMI

Te veshtrosh agimin e dites ne enderr, shenon zotime te suksesshme. Nese skena eshte e padallushme dhee çuditshme, ajo mund te nenkuptoje zhgenjim, kur suksesi ne biznes ose dashuri duket i sigurte.

AGJËRIM

Në qoftë se shikoni sikur agjëroni për arsye fetare, do të lumturoheni dhe do të keni bekim nga zoti. Në qoftë se shikoni sikur agjëroni për arsye ekonomike, do të keni vështirësi të madha ekonomike, të cilat do t’i luftoni me shumë guxim. Në qoftë se shikoni dikë tjetër të agjërojë kujdesuni nga ai person.

AJRI

Kjo enderr tregon nje gjendje te vjeteruar te gjerave dhe parandjenja jo te mira te enderruesit.Te perfytyrosh qe thith ajer te nxehte, sugjeron qe do te jeni i/e fluencuar nga nje person i lig qe ju mban te nenshtruar.Te ndjesh ajrin e ftohte, tregon mosperputhje ne biznesin tuaj dhe ne marredheniet familjare.Te ndjesh lageshtine e ajrit, nje mallkim i madh do te bjere mbi ju dhe do te permbys dhe mbjelle prespektiven tuaj.

AKADEMI

Te vizitosh nje akademi ne perfytyrimet tuaja tregon qe ju do te ndjeni keqardhje per mundesite qe ju keni lejuar tju kalojne permes shmangies se pertacise dhe indiferences.Te mendoni qe ju vete jeni ne nje akademi ju do te gjeni qe ju do te takoni nje disfate te lehte, ju do te merrni njohuri por nuk jeni ne gjendje ti asimiloni dhe perfytyroni ato.Per nje grua te re ose nje person qe kthehet ne nje shkolle te larte pasi ta kete perfunduar ate, nenkupton qe per kerkesat qe ka bere, perfytyruesi mund te gjeje veten e tij ose te saj te pazot per te vajtur atje.

AKREP (insekt)

Te perfytyrosh nje akrep, paralajmeron qe shoket fallco do te perdorin metoda te reja per te shkaterruar arritjet dhe perfitimet tuaja deri tani. Nese ju deshironi per ta vrare ate, tregon qe ju do te duroni humbjen nga nje sulm i kundershtareve.

AKSIDENT

Aksidentet ne enderrat tuaja mund ti referohen disa gabimeve qe ju keni bere ne jete.Te perfytyrosh nje aksident ne enderr eshte nje paralajmerim per tu shmangur nje menyre te udhetuari per nje periudhe te shkurter, meqe ju jeni i kercenuar me humbjen e jetes.Per nje aksident qe do te ndodhe do tju thote qe ju do te luftoni me te gjitha mundesite tuaja per te fituar disa qellime dhe pastaj shikoni qe disa shoke humbin pasurine me te njejten vlere duke ju ndihmuar ne çeshtjen tuaj.

AKULL

Ne qofte se shikoni ne enderr akull, paralajmeron shume fatkeqesi dhe persona qellimkeq qe do te perpiqen qe tju demtojne juve ne punen tuaj me te mire.

AKULLORE

Te shikoni veten tuaj duke ngrene akullore ne enderr paralajmeron qe ju do te keni nje sukses te luumtur ne punet tuaja tashme te marra persiper.Te shikoni femije rruges duke ngrene akullore tregon qe pasuria dhe lumturia do tju shoqeroje ne shume favore.Nese akullorja eshte e shkrire kenaqesia juaj do te arrije paqartesi perpara se ajo te jete realizuar..

AKUZIMI

Nese shihni ne enderr se ju akuzoheni per nje veprim te ulet do te thote qe ju do te grindeni me te tjeret poshte jush dhe dinjiteti juaj do te jete flakur nga nje shkalle e larte qe e keni zoteruar me parenese ju jeni i/e akuzuar ju jeni ne rrezik te te qenit fajtor te skandaleve shperdoruese ne nje menyre te lige.

ALBUM

Te enderrosh nje album tregon qe ju do te keni sukses dhe shoke te vertete. Per nje goce te re te shikoje fotografite ne nje album paralajmeron qe ajo do te kete nje te dashur te ri i cili do te jete shum i kendshem per te.

ALTAR

Ne qofte se sheh ne enderr nje martese do te thote dhimbje per shokun dhe vdekjen e shokut ne moshe te vjeter. Te perfytyrosh nje altar ne menyre jo te qarte ne enderr paralajmeron ju kunder emerimit te gabuar ne njedetyre te re.Te perfytyrosh nje prift ne altar tregon grindje dhe gjendje te pakendshme ne brendesite e shtepise tuaj.

AMERIKA

Në qoftë se shihni në ëndërr që flisni me amerikanë, kujdes me shoqërinë dhe njerëzit që ju rrethojnë. Në qoftë se shihni që martoheni me një amerikan gjërat nuk shkojnë shumë mirë. Në qoftë se keni shkuar për vizitë në Amerikë vetëm ose me familjen, do t’u  jepet mundësia të jetoni momente të bukura me personat që dëshironi dhe do të keni një jetë të qetë familjare. Së shpejti do të keni shumë fitime nga puna juaj.

ANALIZA

Në qoftë se jep ose merr analiza, do të mërziteni dhe do të dëshpëroheni.

ANEKDOTA

Te perfytyrosh tregimin e nje anekdote ne enderr nenkupton qe ju do te preferoni nje miqesi te gezuar dhe ceshtjet tuaja do te provohen te jene aq te paqendrueshme sa edhe vet ju. Per nje goce te re te degjoje nje anekdote te rrefyer tregon se ajo do te jete ne nje mbremje te gezuar te kerkimit te shoqerise.

ANIJE

Ne qofte se sheh ne enderr anije tregon beteja te fuqishme me pengesa te pakendshme dhe premtime te udhetimeve defryese. Nje anije duke u mbytur eshte nje paralajmerim i nje miqesie pa fat ne biznes ose dashuri .

APARAT FOTOGRAFIK

Te perfytyrosh nje aparat fotografik tregon qe ndryshimet do te sjellin mjedis te ri. Per nje goce te re te perfytyroje qe ajo eshte duke bere fotografi me nje aparat fotografik paralajmeron qee ardhmja e saj do te kete shume pakenaqesi dhe nje shok/shoqe do ti jap asaj nje deshperim.

AR

Në qoftë se sheh që gjen diçka prej ari, kundërshtarët tuaj përpiqen t’u mashtrojnë, në qoftë se sheh që ke vënë diçka prej ari ju pret pasuri.

ARË

Çdo gjë do të shkojë mirë për ju në qoftë se ëndërroni një arë me gjelbërim, të punuar dhe me pemë. Ju pret gëzim, lumturi, shëndet dhe një e ardhme e ndritur. Toka pjellore do të thotë pasuri dhe njohje në fushën profesionale. Në qoftë se lëroni arën suksesi do të vijë pak me vonesë. Në qoftë se blini arë, do të keni sukses kudo.Në qoftë se ara që shihni është e djerrë, do të thotë shumë mund dhe pak rezultat. Kujdes në fushën profesionale.

ARGËTIM

Ne qoftë se shihni në ëndërr se po shijoni një eveniment argëtues keni për të marrë lajme fantastike nga një person që ndodhet larg.

ARGJEND

Te enderrosh per argjend eshte nje paralajmerim kunder varjes teper te madhe nga paraja per lumturireale dhe kenaqesi.Te gjesh argjend eshte paralajmerim i gabimeve ndaj te tjereve.Te perfytyrosh argjendarine, tregon shqetesime dhe deshira te pakenaqeshme.

ARKIVOL

Kjo enderr eshte e pa fat. Te perfytyrosh nje arkivol paralajmern humbje shkaterruese dhe nje zgjidhje te mardhenieve me te dashurin/dashuren burrin/gruan tuaj. Te shikosh nje arkivol te mbuluar me lule ne nje kishe tregon nje martese pa fat. Per burrat biznesmen ai perfaqeson borxhe, perballimi i te cilave e ben ate te pafuqishem per ti shmangur.

AROME

Per nje goce te re perfytyrimi ne enderr i nje arome te mire tregon qe ajo do te jete marrese e nje kenaqesie ose dhurate.

ASHENSOR

Te enderrosh sikur po ngjitesh me nje ashensor tregon qe ju do te ngriheni drejt nje pozicioni te lart dhe pasurise,por nese ju zbrisni me nje ashensor nje nga fatkeqsite do te sulet tek ju dhe do tju dekurajoje. Nese ju shikoni nje ashensor qe ulet poshte dhe mendon se ju ka lene ju do ti shpetoni me veshtiresizhgenjimeve te zotimeve tuaja. Te shikosh nje duke qendruar paralajmeron nje kercenim per rrezik per ju.

ART

Në qoftë se shikoni në ëndërr sikur merreni me art, do të keni fitime dhe nderime.

ARTIST

Në qoftë se je artist dhe ëndërron sikur je i tillë, arti yt do të sjellë lavdi dhe vlerësim. Në qoftë se nuk je në të vërtetë, do të anullohen planet që keni bërë. Në qoftë se thjesht shikon një artist duke punuar mëso se një ditë do të realizohet ëndrra dhe dëshira jote.

ARIU

Në qoftë se thjesht shikon ari në ëndërr, do të emigroni, do të sëmureni ose do të merrni lajm të keq. Në qoftë se luftoni me arinj, ekziston rrezik për shëndetin, në qoftë se i mundni do të keni ngritje morale, në qoftë se të mundin do të sëmureni rëndë. Në qoftë se vrisni ari, do të humbni armiqtë tuaj.

ARMË

Në qoftë se në ëndërr shikoni armë ushtarake ose gjuetie, do të ziheni me familjen tuaj. Në qoftë se je grua dhe mban armë, do të martoheni me një burrë të pazotë.

ARMIK

Në qoftë se shikon armik ose armiqtë e tu, do të të dalë për mirë dhe ata që patë në ëndërr si armiq do të të bëhen shokë. Në qoftë se shikoni që flisni miqësisht me armiq, kujdes pasi do të bëjnë gjithçka për t’u shkatërruar. Në qoftë se shikoni që armiq ju ndjekin dhe ju kapin, gjëndja ekonomike do t’u sjellë mërzi, në qoftë se shihni që vrisni një armik tuajin, diçka e keqe do t’u ndodhë.

AUTOBUS

Në qoftë se shihni që jeni brenda në autobus dhe udhëtoni, do të keni sukses në punë, në qoftë se thjesht shikoni autobus në ëndërr, do të bëni një udhëtim të largët dhe të këndshëm.

ASTMA

Në qoftë se sheh në ëndërr që vuan nga asma, keni një hall të fshehtë që ju torturon, në qoftë se shihni që shëroheni do të gjeni qetësinë shpirtërore së shpejti. Në qoftë se një grua shikon që vuan nga asma, do të mësojë diçka që priste prej kohësh.

AVOKAT

Ne qofte se enderroni qe ju po mbroni nje ceshtje tregon qe ju do te jeni plot besim ne interesat tuaja dhe do te perpiqeni per tu marre vazhdimisht me njerezit meqe interesat tuaja e shkaktojne ate dhe do te jeni besnik ne premtimet tuaja ndaj shokeve/shoqeve. Per nje goce te perfytyroje qe ajo eshte e lidhur ne nje menyre me nje avokat paralajmeron qe ajo do te kryeje pa dashje disa pakujdesi te cilat do te bejne ate objekt te kritikave poshteruese ndaj jush.