Shpjegimi i Endrrave me Shkronjen B

BAJAMET

Kjo eshte nje shenje e mire me pasuri dhe dyqane, megjithkete shqetesimi do te shkoje me ate per nje kohete shkurter. Nese bajamet nuk jane te mira,deshperimi juaj ne arritjen e nje deshire te sigurt do te perfundoje atehere kur kushte te reja do te krijohen per ju.

BAKER

Te shikosh ne enderr baker tregon nenshtrim nga ata qe jane ne pozita shoqerore mbi ju.

BALENE

Ne qofte se sheh ne enderr nje balene duke ju afruar nje anije tregon qe ju do te keni nje beteje midis detyrave dhe do te jeni i/e kercenuar ne humbje te pasurise.

Nese balena eshte e demtuar, e plagosur tregon qe ju do te vendosni me kenaqesi midis drejtesise dhe shmangjes dhe do te ndesheni me suksese te kenaqeshme.

BALTE

Te perfytyrosh qe ju ecni ne balte tregon qe ju do te shkaktoni hummbjen e mirbesimit ne miqesi dhe do te keni gjithashtu humbje dhe shqetesime ne nevojat familjare.

BALLKON

Per te dashuruarit qe ne enderr bejne nje lamtumire te trishtueshme ne ballkon nje ndarje e gjate dhe ndoshta finale do ti shoqeroje, ballkoni gjithashtu lajme te pakendeshme te shokeve/shoqeve qe ju mungojne.

BAMIRËSI
Në qoftë se shikon se bën bamirësi me çfarëdo lloj mënyre do të keni qetësim shpirtëror, kënaqësi dhe fitime që do të vijnë nga mundimet tuaja.

BAMJE
Në qoftë se shihni në ëndërr thjesht bamje, do të hidhëroheni. Në qoftë se i hani, do të keni zënka të vogla.

BANDIT
Në qoftë se shikon sikur je bandit ose që bën krime do të pësosh varfëri dhe fatkeqësi. Në qoftë se shikon dikë tjetër të vrasë ose të përdor keq dikë, ti do të kesh siguri. Por në qoftë se të bën keq ty, kujdes nga armiqtë e tu. Në qoftë se thjesht shikon një bandit, do të marrësh lajm të keq.

BANKET
Në qoftë se shikoni se po bëni një banket ose gjendeni në një banket fejese ose dasme, do të merrni lajme të mira.

BANAKIERE

Per nje grua te perfytyroje veten banakiere do te thote qe ajo do te joshet nga burra shpejt dhe do te preferoje kenaqesi te parregullta drejt pasurise.

BANANE

Ti hash bananet ne enderr paralajmeron nje aventure te lodhshme ne biznes dhe ne detyrat tuaja. ti shikosh ato te kalbura ju shpejt do te hyni ne iniciativa te pakendshme.

BANESE

Te perfytyroni sikur nderroni banesen tuaj nenkupton lajme te reja, te shpejta dhe udhetime te shpejta do te jen ber nga ju. Per nje goce te perfytyroje qe e ka bere banesen e saj eshte nje shpifje dhe falsitet i kryer kunder saj.

BANKA

Te shikosh argjend dhe bankenota te grumbulluara eshte rritje e nderit dhe e fatit, ju do te gezoni respektin e larte te te gjithe klasave shoqerore. Te japesh para floriri tregon pakujdesi, ti maresh ato tregon nje gezim te madh dhe pasuri.

BARI

Kjo eshte nje enderr e mbare me te vertete.

Ajo jep premtimin e nje lumturie dhe nje jete te re per tregetaret, nje arritje te shpejte te pasurise dhe fames per njerezit ne letersi dhe artistet. Nje udhetim te njeriut ne detin e turbullt te dashurise eshte premtuar per te gjithe te dashuruarit. Nese ju perfytyroni nje bar te thate rreziku paralajmerohet. Enderra perfekte eshte kur bari i perfytyruar te jete i pastruar nga shkurret.

BATANIJE

Nese batanija eshte e njollosur ne enderren tuaj ajo nenkupton tradheti. Nese ato jane te reja dhe te bardha suksesi, ku deshtimi eshte i dyshimte dhe nje semundje fatale do te jene shmangur permes nje veprimi te padukshem.

BENZINË
Në qoftë se thjesht sheh benzinë është mërzi. Në qoftë se pastron diçka me benzinë do të thotë se u shmangesh problemeve për një moment.

BEQAR
Në rast se jeni i martuar dhe shikoni se jeni beqar, frikë se mos ngeleni i vejë ose ju tradhëton bashkëshortja. Në rast se jeni i pamartuar dhe shikoni se jeni beqar, jeni në prag të martesës.

BERBER

Nese shigni ne enderr nje berber tregon qe suksesi do te vije permes ndrshimeve dhe vemendje te paperqendruar drejt biznesit

Per nje goce te re te perfytyroje nje berber tregon qe fatii i saj do te rritet megithese ngadale.

BIBLA

Te perfytyrosh biblen paralajmeron qe gezim i çilter do tju jete afruar. Te perfytyrosh qe ju pergjoni te mesuarit e bibles paralajmeron qe ju dorezoheni per ti rezistuar joshjes permes bindjes magjepsese te nje shoku, shoqeje.

BIÇIKLETË
Në qoftë se shikoni sikur po ecni me biçikletë në një vend të rrafshtë dhe të bukur, do të keni fitime dhe gëzime. Në qoftë se shikoni sikur po ecni me biçikletë në një vend të keq, do të keni shumë pengesa në çështjet tuaja dhe në aktivitetet tuaja.

BIE

Te perfytyrosh qe ti ke duke rene dhe shume i friksuar tregon qe ju do te pesoni nje humbje te madhe, por do te ngriheni drejt nderit dhe pasurise. Nese jeni demtuar gjate renies ju do te ndesheni me mjerim dhe humbje te shokeve, shoqeve.

BILARDO
Në qoftë se shihni thjesht bilardo, do të keni sukses në dashuri, në qoftë se luani bilardo, do të fitoni para me mashtrime.

BILBIL

Te perfytyrosh sikur je duke degjar nje bilbil duke kenduar paralajmeron nje jetese te kenaqeshme dhemjedis te mbare dhe te shendetshem.

Kjo enderr eshte ne favor te dashuruarve dhe te prinderve.

Te shikosh bilbilin te qete paralajmeron keqkuptime te vogla mes shokeve.

BINJAKE

Te perfytyrosh binjake paralajmeron siguri ne biznes dhe besnikeri dhe kenaqesi dashurie ne shtepi.

BIRRA

Te perfytyrosh ne enderr duke pire birre eshte nje percaktim i plote i deshperimeve. Te shikosh te tjeret duke pire, intrigues me qellime te caktuara do tju largojne shpresat tuaja me te mira. Te jesh frekuentues i rregullt i kesaj pije ne enderr prespektiva te shkelqyera jane paralajmeruar nesekushtet jane te mira.

BISKOTA

Ngrenia ose pjekja e tyre paralajmeron semundje, paqja ju prishet juve per shkak te dyshimeve te kota.

BOJË
Në qoftë se thjesht shikoni bojë, do të pajtoheni me armiqtë dhe kjo gjë do të jetë me shumë interes për ty. Në qoftë se shikon sikur të derdhet bojë, do të përfundosh disa nga çështjet tuaja me shumë mundim. Në qoftë se bëhesh me bojë, do të të akuzojnë për vjedhje.

BOMBË
Në qoftë se thjesht sheh bombë ju pret një fatkeqësi. Në qoftë se plas në shtëpinë tënde, do të ndodhë diçka e keqe në shtëpi. Në qoftë se të vret do të mërzitesh shumë.

BORXH
Në qoftë se jep borxh do të keni shqetësime nga shokët. Në qoftë se merr borxh, do të keni mërzi për humbje ekonomike.

BUBULLIMË
Në qoftë se dëgjon bubullimë do të dëgjosh fjalë të liga dhe të këqija. Në qoftë se je sëmurë do të keqësohesh.

BUDALLA
Në qoftë se ëndërron sikur të thërrasin budalla është e qartë se di të sillesh me të gjithë. Në qoftë se i thua ti dikujt tjetër do të kesh një shok shumë të zgjuar, por dinak i cili do të të shfrytëzojë dhe do të të bëjë keq. Në qoftë se shikon sikur bisedon me një budalla mos u beso këshillave që të japin të tjerët. Në qoftë se je vajzë, ruaj të dashurin. Në qoftë se je grua do të pësosh dëm të madh. Në qoftë se shikon se je bërë budalla do të kesh mbrojtje dhe dashuri nga persona të dashur. Dhe këdo që të shikosh që është bërë budalla ëndrra është e mirë.

BUFE
Sidoqoftë të shikoni bufe në ëndërr dhe sidomos të mbushur plot me gjëra, do të keni interesa dhe fitime të mëdha.

BUJK
Në qoftë se sheh bujq të kultivojnë tokën do të keni fitime të mëdha dhe lumturi.
Të pamartuarit do të martohen me njerëz të mirë dhe punëtorë dhe të martuarit do të bëjnë fëmijë.

BUKË
Në qoftë se shikoni që hani bukë të bardhë, do të merrni lajme të mira, në qoftë se buka është e zezë, do të thotë dëme për të pasurit, dhe pasuri për të varfërit. Në qoftë se është prej gruri, do të keni fuqi dhe shëndet. Në qoftë se zini brumë, do të keni lumturi, në qoftë se ndani bukë tek të tjerët, do të thotë që dikush do ndihmën tuaj, dhe do t’ia jepni.

BURG
Në qoftë se shikon në ëndërr thjesht burg, do të mërziteni për ndonjë shok ose të njohur. Në qoftë se jeni brenda në burg do të trashëgoni pasuri nga një i afërm i juaj.

BURIM
Në qoftë se sheh në ëndërr se je afër një burimi dhe pi ose sheh ujin e tij të pastër, do të kesh lumturi në familje, në qoftë se është i ndytë një sëmundje të pret, në qoftë se është i kuq një shok ose i afërm do të vdesë. Në qoftë se burimi nuk ka ujë ju presin mërzi.

BURRË
Në qoftë se sheh burrë të bukur dhe të shëndetshëm, do të keni gëzim dhe të ardhura, e kundërta ndodh Në qoftë se shihni burrë të shëmtuar e të shkurtër. Në qoftë se një grua shikon burrë në ëndërr do të ketë sukses në dashuri. Në qoftë se shikon që flet me burrë të vdekur dhe ai jeton, do të sëmureni rëndë.

BUST
Në rast se shikoni ne enderr bustin e dikujt, do të thotë zhgënjim në punë. Në rast se busti është një grua e bukur, të thotë lumturi dhe sukses. Në rast se busti është një grua e shëmtuar, do të keni një zhgënjim dashurie. Në rast se shikoni bustin lakuriq dhe në rast se nuk lëviz, do të thotë fatkeqësi.

BUSULL
Në qoftë se ëndërroni busull lundrimi, do të bëni një udhëtim të gjatë dhe të lodhshëm, por që do të jetë me shumë interes për ju.

BUZË
Në qoftë se shihni grua me buzë të kuqë natyrale, do të keni sukses në dashuri. Në qoftë se shihni që buzët tuaja janë të shëmtuara ose të enjtura, do të mësoni lajme të këqija.