Shprehje dhe Thenie Dashurie

Shprehje per romance te re

Asgje nuk ka pasur sens para se ti te vije ne jeten time.

Dashuri mundet të jap vetëm ai që dashuron!

Mos i harro kurrë momentet e bukura që të kanë ndodhur, sepse janë ato që do të ndihmojnë për të ecur përpara në çastet e vështira.

Une ndihem me shumve si vetvetja kur jam me ty.

Duke menduar per ty qendroj zgjuar. Duke enderruar per ty flej. Duke qendruar me ty ndihem gjalle.

Jeta eshte e bukur … kur je edhe ti i lumtur

S’ka diell pa dritë, as njeri pa dashuri

Shprehje Dashurie

Njerzit mund te kalojne oqeanin pa lagur kembet…por nuk mund te kalojne kurre jeten e tyre pa lagur syte!

Dashuria njeh vetem nje ligj.Ligjin e besnikerise.

Dashuri nuk do te thot ta gjesh dike me te cilin te jetosh,por ta gjesh dike pa te cilin nuk mund te jetosh.

Asgje sa thjeshtesia, nuk vepron me shume per afrimin e njerezve!

Nje person nuk vleresohet nga vendi qe ze ne jeten tende, por nga zbraztia qe len kur iken nga kjo jete….!

Dikur 1 zemer kisha,tani 2 gjysma kam. Nje te copetuar nga malli tjetren ti peng e mban. Tani fluturoj ne qiellin e dashurise..te dua me gjithe shpirt..te dua perjetesisht…!!

ENDERRA E CDO FEMRE NUK ESHTE FUSTANI I BARDHE…POR TA MBAJE TE VESHUR ATE PERKRAH ATIJ QE ZOTRON ZEMREN E SAJ…..

Të gjesh dashurinë është si të kërkosh për një palë këpucë…

Në fillim do të të shkojnë sytë tek më të bukurat, por në fund do të zgjedhësh më të rehatshmet për ty

Njerëzit e suksesshëm kanë gjithmonë dy gjëra në buzët e tyre, heshtjen dhe buzëqeshjen..!

Kur në një përqafim ndjen atë që ke nevojë…do të thotë që midis krahëve ke personin e duhur..

Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet…

Dashuria eshte si nje pike loti! Te reshet nga dora atehere kur nuk je i zoti!

Dashuria ime per ty do te mbaroje atehere kur nje piktor i verber do te arrije te pikturoje zhurmen e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale…

Dhurata më e bukur që mund t’i bësh dikujt, është t’i japësh një arsye për t’u zgjuar në mëngjes.

Mos trokit më në deren time, se ajo është mbyll, së në zemrën që e theve kurr s’ke për të hyrë.

E gjithe bota ime eshte me e madhe, sepse TI je brenda saj…
Nje univers i tere nder sy

Dashuria është si trëndafili.. ku çdo petale është një ëndërr, dhe çdo gjemb një realitet.

E dua ne nje menyre te vecante !
E di si ? Ashtu sic dashurojne femijet .
Plot ndjenje dhe sinqeritet

Kur ti nuk me shkruan gjithe diten, te kuptoj! Kur ti nuk me telefonon, te kuptoj! Kur ti del me miqte dhe nuk me kushton vemendje te kuptoj! E kur mos te ndjej me per ty…shpresoj te me kuptosh edhe ti!

Vajzat jan me te forta se djemt sepse kur lendohen arrine prap te buzeqeshin.. Ndersa djemt kur lendohen i humbet buzeqeshja dhe ska femer tjeter tja kthej pervec asaj qe ja mori.

Ne gjithmone vrapojme pas njerezve qe duam.. por ndonjehere duhet te ndalojme per te pare se kush vrapon pas nesh

Dashuria nuk kërkohet, ajo vjen atëherë kur nuk mendon për të, atëherë kur je i pastër shpirtërisht. Dashuria nuk të lëndon kurrë, nëse të lëndon nuk është dashuri o mik, ajo nuk është e ashpër, lënduese apo hidhëruese. Ajo është ndjenjë qetësie, të fal paqe, besim dhe shpresë. Të lejon të mbushësh thellë me frymë pa patur frikë se do të dalin lot. Sa pak të dashuruar që ka në botë.

Dashuria eshte s’i Luft…E lehte te bihesh ne te ,e veshtire per te dal jasht saj dhe e pamundur per t’u harruar.

Te jesh vetem eshte keq. Por akoma me keq, eshte te kesh pran dike qe te ben te ndihesh vetem.

Mua nuk me mjaftojn gjera te medha per te qene i/e lumtur…Me Mjafton Ti

Të dashurosh do të thotë të luftosh pareshtur me mijëra pengesa brënda dhe përreth nesh.

Distanca është armiku i vërtetë i dashurisë, por ajo është edhe gjëja që më shumë se çdo tjetër që na bën të kuptojmë, se sa shumë duam.

Lumturia ime gjendet tek buzeqeshja jote.

Mos dashuroni per bukurine sepse, nje dite do te shuhet. Mos dashuroni per admirimin sepse, nje dite do ju zhgenjeje. Thjesht dashuroni dhe kaq sepse, koha nuk mundet te shuaje nje dashuri qe nuk spjegohet se nga vjen.

Ai qe te do me zemer nuk te le kurre vetem

Thenie Dashurie

Me mirë te thuash “Lamtumire” edhe te largohesh, Sesa te qendrosh duke e ditur qe do lendohesh!

nuk e kupton vleren e nje momenti derisa ai kthehet ne nje kujtim

Është e lehtë të largohesh nga ata që ju kërkojnë me sy, por është mëkat të largohesh nga ata që të kërkojnë me zemër.

Nuk dua te me flasi njeri per ty, Jo se nuk me pelqen, kam frike se lotet me tradhtojne.

Ne momentin qe njoha ty , nuk mendova asgje tjeter pervec qe u dashurova me ty. . Por jo te gjitha endrrat behen realitet, ti mbete ne sirtar

Dikur e humba veten per te te gjetur ty, me pas te humba ty per te gjetur veten.

PO eshte shume e vertete qe me pelqen dikush . . . por eshte dhe shume e vertete qe ate nuk do ta kem kurr ne jeten time

Eh sikur ta dije…
Qe un jetoj vetem me kujtimet e tua.

Mos kerko diellin kur bie shi…! As buzeqeshjen te nje femer kur fajtori per lotet e saj je ti.

e kam provuar te jetoj pa ty me mall ne shpirt e lotet ne sy,e kam provu nje here me se provoj kurr.se pa ty smundem te jetoj

Shpesh her disa persona nuk e kuptojn sa per zemer i ke

Mund te dalesh me shoqerine,te argetòhesh,te qeshesh,te besh sikur nuk ka ndodhur asgje. Por,ne fund te dites,mendon vetem per 1 person.

Ty te kushtoj poezine,se tek ti njoha dashurine,ty te kushtoj gjithe fjalet ne ditar,sepse tek ti njoha puthjen e pare,ty te kushtoj gjithe fjalet romantike se me ty ndjeva caste magjike,madje dhe jeten time ta kam kushtuar ty sepse je cdo gje e bukur qe jeta me ka sjell deri tani

Ndoshta Nje Dite Do e Ndjesh Mungesen Time,Por Un Sdo Jem Me Se Jeta Vazhdon Dhe Ka Te Tjere Qe Dine Te Vleresojne.

Dashuria eshte si lulja qe mbin ne germine e keput ai qe ka me shume guxim.

Nè jetèn e cdo mashkulli, do ekzistojè njè
femèr qè nuk arriti ta kishte kurrè.

Xhelozia nuk eshte munges e besimit,
por frika e humbjes te nje personi

Kur dashuroni dike ,mos prisni qe t’ju doje sikurse ju,por duajeni aq shume ,sa te jene te sigurt ,se askush nuk mund ta doje me shume se ty.

Dashurin qe ndjej per ty..

s’mund ta nxehi as vullkani

s’mund ta ftohi as oqeani

Miqesia mes 1 djali dhe 1 vajze eshte fantastike…
Por ne shumicen e rasteve ajo perfundon ne dashuri.

Mund te kem Harruar
shume gjera,,
Shume Persona,
Por ty Asnjehere

Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine. Dashuria plotesohet kur dy shpirtra bashkohen Nëse nuk e dini nga t’ia nisni, mendoni për këngët, filmat, poezitë dhe librat tuaja të preferuar. Nëse nuk doni të shpenzoni orë të tëra duke kërkuar thënie dashurie online, atëherë lexoni më poshtë. Kemi zgjedhur disa nga thëniet tona të preferuara, për të cilat jemi të sigurt se edhe juve do t’ju pëlqejnë shumë. ne nje frymemarrje te vetme. Qesh me shenjat e dashurise ai qe nuk ka provuar kurre nje plage.

Shpesh here themi se jemi merzitur kot, pa arsye . . . Por thell brenda nesh e dim shum mir perse

Si mund te te them LAMTUMIRE kur mezi prita te te them TE DUA.

Fytyra e bukur e një femre tërheq një flirtues, zemra e bukur e një femre tërheq një të dashur dhe karakteri i bukur i një femre tërheq një burrë.

E ndjej mungesen tende por mos kujto se do te kerkoj me

Do të doja të luftoja kundër gjithë botës për të t’pasur pranë ty, sesa të luftoj kundër vetes time për të t’harruar

Sa her degjoj emrin tend, e di qe gjithmon Do me dridhet ♥ ime

as vet smundem ta kuptoj pse me mungon kaq shum

Kush eshte vertete i interesuar per ty e le menjane krenarine dhe behet i gjalle edhe me justifikimin me te kote!

Nje femer e vertet nuk kerkon flori dhe diamante, por dashuri ledhatime dhe shume perqafime.

Nëse i mohon të vërtetën një femre, dije se ajo do të bëjë të besosh vërtetë gënjeshtrat e sajë

Çfaredo lloj dashurie të provosh, vetem njeres ti besosh…se dashuria me e bukur ne jete, eshte vetem dashuria e vertete

Shum vajza bien ne dashuri me djalin e gabuar thjesht sepse djali i gabuar thot shpesh gjerat e duhura.

Bjer ne dashuri kur te jesh gati e jo kur te jesh i vetmuar.

Kam dashuruar te pamunduren. Te rrezikshmen te kaluaren. Asnjehere sja kam arritur gjithnje jam munduar shpeshhere lenduar,dhe perseri ate kam dashuruar.

Mos u mundo kurr te kuptosh gjithcka tek nje femer. .
Sepse do behesh nervoz, ose do biesh ne dashuri me te.

Mungesa jote po me ben te kuptoj se sa shume te dua

Mjaftonte te vije re me kujdes menyren se si te shihja. .
Edhe nje femije do ta kishte kuptuar qe
cmendesha pas teje.

Une te dua ty . Jam teresisht dhe komplet i
dashuruar me ty ,
dhe nuk me intereson nqs ti mendon se eshte
shum vone , une po ta them gjithsesi.

Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s’e thone dot kurre

S’të do ai qe ta thotë, por të do ai që të shikon dhe hesht!

Un nuk dua te kem vemendjen e te gjithe botes…E jotja me mjafton !

E Di Cfar Urrej Me Shum:
Qe Pas Gjith Atyre Fjaleve..Pas Gjith Atyre
Zhgenjimeve..
Un Vazhdoj Te Te Dua.

Dhe kur behet fjale per ty, se di se
cfare ndodh me mua.Sado qe perpiqem te mbaj veten, kur behet fjale per ty, Une jam e lumtur.

Un vertet humba dike qe sme ka dashur por AI humbi dike qe e donte dhe vazhdon ta doje

Nese ata i merr malli x njeri-tjetrin kur gjithcka ka perfunduar, atehere kjo s’duhet te quhet ndarje

Zemrat nuk thyhen vetem nje here, por sa here personin qe do e imagjinon me tjeter

Ndoshta nuk do te doja kaq shume nese do te kisha afer. Ndoshta jam dashuruar me shume me mungesen tende sesa me ty.

Nuk mund te percaktohet me nje fjal as me disa fjali. varet nga situata. te shprehesh dashurin duhet te perdoresh te gjitha format e mundshme. fjalet, gjestet, veprat.

E vetmja arsye pse njerezit nuk ndahen kurre,
jane Kujtimet

E dua me gjithe shpirt, por e kam shume larg.

Kishe dy zgjidhje, mua dhe egoizmin tend, sa keq qe prap u tregove egoist!

Pak xhelozi ne nje lidhje eshte gje e mire. Eshte bukur te dish se dikush ka frike te te humbasi!

Distanca mund ti largoje puthjet dhe ledhatimet ,
por kurre ndjenjat dhe mendimet!