TV

Candy Crush kthehet në një shfaqje televizive.

Candy Crush qëndron ende në një rang të mirë klasifikimi të lojrave telefonike më të mira,  edhe pse pa dyshim ajo nuk është mjaft  popullore saç pritej të ishte. Megjithatë duket se ka ende disa që besojnë në potencialin e lojës, të tilla si CBS të cilët kanë njoftuar kohët e fundit se ata janë duke planifikuar për të kthyer …

Lexo me tepër

Televizori i teknologjisë së fundit, nga LeEco.

Televizori i teknologjisë së fundit Max85 është prezantuar sot në eventin e LeEco.Ky është një televizor 85 inç që shkon në platformën Android të Google TV. Leeco kohët e fundit bëri bujë duke blerë një nga prodhuesit më të mëdhenj televiziv në vend – Vizio – për 2 miliard $, megjithatë, ajo do të mbajë një ndarje të veçantë të …

Lexo me tepër

Panasonic ka krijuar një televizor me ekran OLED 65 inç dhe rezolucion 4K

Televizorët 4K OLED të Samsung-ut dhe LG-ës kanë qenë relativisht të suksesshëm dhe janë pëlqyer shumë nga njerëzit. Panasonic ka krijuar gjithashtu një televizor me ekranin OLED 65 inç dhe rezolucion 4K. Kompania e prezantoi këtë televizor gjatë eventit IFA të zhvilluar sot në Berlin. Televizori i ri i Panasonic përmban modelin me numër TX-65CZ950. Ai ka ekran të kaluar …

Lexo me tepër

Risitë që solli Apple tek televizori i ri

Gjatë eventit të zhvilluar dje, Apple nuk prezantoi vetëm telefona të rinj dhe tablet. Kompania prezantoi gjithashtu edhe një televizor të ri. Apple TV I ri vjen me një pult që ka një ekran me prekje. Me anë të kësaj pajisjeje mund të kontrolloni televizorin në distance. Pajisja ka të integruar asistentin virtual Siri, kështu ju mund të flisni me …

Lexo me tepër