Uncategorized

Tableti ri Huawei

Huawei para disa ditësh hodhi në treg dy tabletë Android , MediaPad T3.Tabletët ishin në treg me çmim prej 130 euro dhe për të gjithë ata që kërkojnë për herë të parë tabletin Android ju mund ta blini atë me një çmim të arsyeshëm.Huawei po përgatit edhe tabletin tjetër Android, kësaj radhe dedikuar për tregun e segmentit të mesëm.Huawei MediaPad …

Lexo me tepër

Opsioni i ri i Facebook

Mesaduket Facebook po bën ndryshime të reja në Facebook. Facebook vazhdimisht po eksperimenton me platformën e tij , siç mund ta keni vërejtur se kohët e fundit.Butoni i ri i shtuar nga Facebook po komentohet nga shumë përdorues.Klikoni në të dhe ajo ju dërgon në një ‘faqe tjetër të të rejave’.Kjo veçori e re do t’i ndajë njerëzit nga përmbajtjet e ueb-faqeve.Megjithëse …

Lexo me tepër

iPhonit, i shtohet një sensor për cilësinë e ajrit

Ky është ndryshimi më i fundit i bërë në celularët e Apple. Një startup kalifornian kërkon mbledhje fondesh në Kickstarter për të prodhuar një pajisje që analizon përbërësit organik në ajër e tregon rezultatet në ekranin  e smartphone. Sprimo, ky është emri i detektorit, lidhet me iPhone dhe supozohet të njohë cilësinë e ajrit të vendit ku ndodhemi, qoftë dhe …

Lexo me tepër

Lojrat më të mira të 2017 për iPhone

Do të duheshin miliona vite për të luajtur çdo lojë në App Store.App Store është i mbushur me aplikacione që do të mbajnë gishtat tuaj në lëvizje.Ju do të hargjonit një kohë të gjatë për të konrolluar se cila lojë është më e bukura kështu në listën e mëposhtme janë 5 lojrat më të bukura për 2017 deri tani. 1.Edge Në Edge ti …

Lexo me tepër

Celulari i ri Huawei thyen rekorde

Lançimi i Huawei P10 Lite është bërë tashmë  zyrtar.Kompania Huawei ka përfshirë në këtë celular një ekran  5.2 inç dhe rezolucion  1080p ,por edhe një procesor Kirin 658. Memoria RAM ka një kapacitet prej 4GB ndërsa hapësira ruajtëse vjen me 32GB.P10 Lite dhe P10 kanë dalur  në treg në të gjithë botën që nga 31 marsi, ndërsa modeli Plus ka …

Lexo me tepër

Mini USB Flash Drive, më e lehtë të humbasësh 16 GigaByte

Kompania prodhuese e Flash Drive-ave Buffalo pritet të hedhë në treg këto ditë Flash Drive USB “më të vogël në botë”. Pamjet s’lënë shumë vend për koment për të treguar se sa lehtë do jetë të “përdorësh/humbasësh” këtë Flash Drive. Me vetëm 5 mm Buffalo ka vënë një kapacitet prej 16 GB dhe ky Flash Drive pritet të ketë një …

Lexo me tepër

Monitori Panasonic plazma 85-inç 1080p është gjigand

Panasonic shfaqi në publik dje një monitor plazma 85-inç në shfaqjen Infocomm dhe kjo gjë është e madhe në çdo grimcë, siç duket. Bazuar në teknologjinë NeoPDP, ky monitor është projektuar për përdorim si një stendë afishimi elektronik dhe si mjet për prezantime. Pa një sintonizues TV, ky ka një treg shumë të ngushtë. Specifikimet standarde përfshijnë një kontrast 40,000:1, …

Lexo me tepër

Monitori Panasonic plazma 85-inç 1080p është gjigand

anasonic shfaqi në publik dje një monitor plazma 85-inç në shfaqjen Infocomm dhe kjo gjë është e madhe në çdo grimcë, siç duket. Bazuar në teknologjinë NeoPDP, ky monitor është projektuar për përdorim si një stendë afishimi elektronik dhe si mjet për prezantime. Pa një sintonizues TV, ky ka një treg shumë të ngushtë. Specifikimet standarde përfshijnë një kontrast 40,000:1, …

Lexo me tepër