Urime

Urime Ditelindje per te Dashurin / Dashuren

Ti je duke e festuar ditelindjen tende, mirpo une dhe shume te tjere jane duke festuar diten kur ti erdhe ne kete Bote dhe e bere Boten tone me te mire, ti e bere nje bote me te lumtur per ne. Andaj Faleminderit qe ti egziston dhe SHUME URIME PER TY. Per ty sot eshte nje dite shume e veçante …

Lexo me tepër

Urime Ditelindje per Vellain

Urime për ditëlindje për vëllain, Sot është një ditë e vecant për ty te urojm gëzuar ditëlindjen e vëllait. Si të urojm vëllain për ditëlindje, I dashur vella ! Ndihem shume krenar/e te te therras ty VELLA. Je ai qe me mbeshtete ne çdo rruge qe une zgjedh, je ai me te cilen flas per çdo problem dhe gezim timin. …

Lexo me tepër

Urime per Pashket – Urime per festen e Pashkeve

Urime të përzemërta me rastin e festës së Pashkëve të gjithë shqiptarëve të besimit Krishterë.Këto Pashkë le të ringjallin zemërgjerësinë, tolerancën, respektin dhe dashurinë në mes njëri-tjetrit; virtyte të cilat shqiptarët i kultivuan ndër shekuj. Për shumë mot Pashkët!“Vërtetë ne kemi Bajram e Pashkë, por Shqiptarinë e kemi bashkë” At Gjergj Fishta Urime dhe për shumë mot dhe jetë Pashkët,Të …

Lexo me tepër

Urime per Krishtlindje

Krishtlindjet jane festa me e bukur sepse arrin te sjelli dashuri dhe lumturi ne shtepit e te gjithe botes.Urime te gjitheve. Eja o Krisht nder ne, mbushi zemrat plot hare.Na te presim plot me gezim, dhe te themi:Ti je shelbim! Se pari here ne zemren time, Jezu i im, jam plot gezime,Ty te prita gjithe pa durim, dhe pranova une …

Lexo me tepër

Urime per Ditelindje per Vajzen

Urime për ditelindjen fëmijës më të mirë qe unë njoh! Ti je e zgjuar, gazmor, dhe e ëmbël, kombinim perfekt! Ti je përgjithmonë në zemrat tona. Zoti të bekoftë ndërsa ti rritesh dhe të gjithë të ardhmen tende. Gëzuar Ditëlindjen Zemër! Me sa mund të them, ti je fëmija më i mirë që kam njohur ndonjëherë. Gëzuar ditëlindjen, bukuroshe! Me …

Lexo me tepër

Urime per Vitin e Ri

Duke numëruar bekimet e mia, ty të uroj më shumë. Shpresoj që të gëzosh shumë nga të mirat e Vitit të Ri! Të uroj për shumë vjet Gëzuar, miku im! Duke pritur Vitin e Ri, unë gjithmonë mendoj për dhuratat më të shtrenjta që prindërit më kanë bërë. Edhe pse jemi milje larg, ti gjithmonë je në mendimet dhe lutjet …

Lexo me tepër

Urime per Ditelindje per Mamin

“E shtrenjta ime…gëzuar ditëlindjen! Të të them që je mami më e mira në botë, nuk do të bënte aspak çudi sepse cilado nënë e tillë është për fëmijën e saj. Të të them sa shumë të dua, edhe kjo është një gjë shumë normale, çdo fëmijë e do nënën e tij. Ajo që unë nuk do të rresht kurrë …

Lexo me tepër

Urime per Ditelindjen e Motres

“Kush ka motra botën ka. Unë jam e bekume që t’kam ty, të kam motër edhe shoqen ma tmirë, ti je pjesë e shpirtit tem, çdo gëzim i yti edhe i Nesit është edhe i imi, e hidhërime mos paçim kurrë! Urime ditëlindjen me krejt të mirat e kësaj botë! Zoti të bekoftë. Të duaa”- Gëzuar ditëlindjen motrës më të …

Lexo me tepër

Urime Ditelindje per Gruan

“Duket se të gjithë e dinë që ti ke bërë një vit më i vjetër përveç meje. Në sytë e mi, ju jeni saktësisht ashtu siç ishit kur ju takova për herë të parë – mahnitëse dhe e mrekullueshme. Gëzuar ditëlindjen.” “Ndërsa fryni qirinjtë në tortën tuaj të ditëlindjes, unë dua të ju tregoj se çfarë gruaje të mrekullueshme bëni. …

Lexo me tepër

Urime Ditelindje per Djalin

“I dashur bir, sot është dita jote e madhe! Ndihem kaq e bekuar dhe me fat që të kam si fëmijën tim. Gëzuar ditëlindjen!” “Gëzuar ditëlindjen, bir! Ne ju kemi parë juve duke u bërë një njeri mahnitës. Viti i ardhshëm le të vazhdojë të tejkalojë pritjet tuaja! “ “Dashuri e pafund, vëmendje e pandarë, përkëdhelje e përjetshme, afeksion i …

Lexo me tepër

Urime per Ditelindje

Ti je duke e festuar ditelindjen tende, mirpo une dhe shume te tjere jane duke festuar diten kur ti erdhe ne kete Bote dhe e bere Boten tone me te mire, ti e bere nje bote me te lumtur per ne. Andaj Faleminderit qe ti egziston dhe SHUME URIME PER TY. Me siguri diten kur ti linde ishte duke rene …

Lexo me tepër

Urime per Ditelindje per Shoqen

Urime Ditelindjen e dashur Shoqe. Shpresoj qe te gjitha deshirat te te plotesohen dhe qofsh e lumtur gjthmone. Numeroje jeten tende nga buzeqeshjet dhe jo nga lotet. Numeroj vitet tuaja nga shoqeria dhe jo mosha. Shume Urime per TY. Qofsh e lumtur dhe e bekuar gjate gjithe jetes tende. Shume Urime per TY nga une, shpresoj qe lumturia te jete …

Lexo me tepër