Urime Ditelindje per te Dashurin / Dashuren

Ti je duke e festuar ditelindjen tende, mirpo une dhe shume te tjere jane duke festuar diten kur ti erdhe ne kete Bote dhe e bere Boten tone me te mire, ti e bere nje bote me te lumtur per ne. Andaj Faleminderit qe ti egziston dhe SHUME URIME PER TY.

Per ty sot eshte nje dite shume e veçante  andaj se bashku me gezimin dhe gjithe rendesin e kesaj dite te veçante  per ty dhe gjithashtu per mu dhe te gjithe ate qe te duan dhe ti i do: Te deshiroj gjithe lumturine e kesaj Bote, Te deshiroj Suksese te medha ne te ardhmen, Vullnet ne Pune/Mesime, Te deshiroj fat ne te gjitha sferat e jetes dhe me se shumti te deshiroj harmoni dhe lumturi me te gjithe ata persona qe jane pjese e jetes tende. Shume Urime Shume Urime

Sot eshte nej dite speciale per ty, nje dite mjafte e rendesishme jo vetem ne jeten tende mirpo ne jeten e te gjithe atyre qe kan rendesi per ty. Vitet kalojn mirpo ti mbetesh personi me i dashur ne jeten time, andaj sot festo, gezo dhe ndjehu i/e lumtur sepse je arsyeja e buzqeshjes se shume personave, je arsyeja e lumturis se shume personave, dhe mbi te gjitha SHUME URIME PER TY drita e syve te mi. TE DUA shume. Shummm Shummm Urime per ty.

Jeta ime urime ditëlindjen
Më ndjenja të dashurisë këto vargje po i shënoj
Ditëlindjen tende më ca rreshta që ta uroj
Pse pranë teje në ketë ditë të rëndësishme nuk isha
Vetëm ca çaste së bashku më ty sot ti kisha
Të jem së bashku ti shijojmë këto çaste të lumturisë
Të t’kem ty afër dhe ta ofroj ngrohtësinë e dashurisë
Edhe një vit më buzëqeshjen tende të shendritshme sikur dielli
Edhe një vit më sytë e tu të bukur sikur qielli
Prezenca jote në ketë botë është bekim për mua
Nuk gjej dot fjalë të përshkruaj së sa të dua
Pa shpirtin tënd të pastër kjo botë nuk mund të ekzistoj
Pa zemrën tende të madhe as ditët nuk mund ti kaloj
Shpresoj që jetën ta kalojmë së bashku në lumturi
Çdo ditë të jetës sonë ta mbushim përplot dashuri
Te uroj që në zemrën tende kurrë të mos kesh hidhërim
Gjithmonë më personat që të duan të jesh në përqafim
Asnjë çast të jetës mos e kalofsh i vetmuar
Zemra jote gjithmonë të jetë duke kënduar
Sa do të doja të gjitha urimet këtu ti tregoj
Por nuk kam hapësirë të gjitha ndjenjat ti shënoj
Ndjenjat e mia për ty çdo çast po zmadhohen
Sa herë që flas me ty, veç më shumë dashurohem
Nuk mund ta besoj çfarë fati kam pasur në jetë
Që shpirti im, vend në zemrën tende të ketë
Shpresoj që fati i jetës kurrë të mos na ndan
I lutem zotit që sytë tonë afër njeri tjetrit ti mban
Sepse vetëm në sytë e tu e shoh kuptimin e jetës
Shikimin tënd unë e kam ushqim të vetvetes
Një Urim të fundit për sotë duhet ta shënojmë
Shpresoj që jetën së bashku ta përfundojmë
Edhe 100 vjeç dashuria e jetës time ❤❤
Të dua shum engjëlli im i bukur

Urime per ditelindje