Urime per Vitin e Ri

Duke numëruar bekimet e mia, ty të uroj më shumë. Shpresoj që të gëzosh shumë nga të mirat e Vitit të Ri! Të uroj për shumë vjet Gëzuar, miku im!

Duke pritur Vitin e Ri, unë gjithmonë mendoj për dhuratat më të shtrenjta që prindërit më kanë bërë. Edhe pse jemi milje larg, ti gjithmonë je në mendimet dhe lutjet e mia. Gëzuar për shumë vjet Vitin e Ri!

Njohja me ty ka qenë Masteri im në miqësinë e vërtetë. Në Vitin e Ri, shpresoj që ta meritoj dashurinë dhe ngrohtësinë tënde. Të uroj një Vit të Ri të gëzuar!

Çdo fund është një fillim i ri. Mbaje shpirtin dhe vendosmërinë të patundur dhe gjithmonë do të ecësh në një rrugë me lavdi. Me guxim, besim dhe përpjekje, do ta arrish çdo gjë që ke dëshiruar. Të uroj një vit të lumtur!

Viti i ri është si një faqe e bardhë e pastër për të nisur nga e para. Lapsin e ke vetë në dorë. Pra, shkruaje vetë kapitullin më të bukur të jetës. Gëzuar Vitin e Ri!

Faleminderit për të gjitha momentet e bukura që më ke falur gjatë këtij viti. Por në Vitin e Ri do të kemi edhe më shumë. Ky është premtimi im. Gëzuar Vitin e Ri!

Universi po të bekon me një vit tjetër. Uroj që buzëqeshja të jetë edhe më e madhe në vitin 2018. Gëzuar energjia ime.

Ne po hapim një libër të ri. Faqet janë bosh. Mund të shkruajmë në të të gjitha fjalët më të bukura dhe urimet më të mira. I pari titull që më vjen në mend kur të kujtoj ty është Mundësi dhe kapitulli i parë është Viti i Ri. Gëzuar!

Sa herë ti më sheh në sy, unë dorëzohem e përjetoj ndjesi të papërshkrueshme. Të lutem, bëje këtë gjë më shpesh në 2018-ën. Gëzuar Vitin e Ri!

Nëse nuk je dot ëndërr apo realitet, apo ndonjë gjë tjetër midis, atëherë ji ajo që je në 2018-ën. Kështu do të të dua më shumë. Gëzuar Vitin e Ri!

Ngjyra si të ylberit dhe shkëlqimin si të diellit, aromë trëndafilash dhe plot me gëzime qofshin të gjitha ditët e Vitit të Ri. Gëzuar!

Viti i Ri është mundësia për një fillim të ri e për të lënë mënjanë të shkuarën. Gëzuar Vitin e Ri!

Ndërkohë që të gjithë të tjerët presin në heshtje atë që do të ndodhë, ti vazhdon të shkëlqesh në çdo performancë vit pas viti. Vazhdo të jesh e jashtëzakonshme dhe bëje të ndodhin përsëri gjëra të bukura. Gëzuar Vitin e Ri!

Një tjetër vit erdhi në fund. T’i japim lamtumirën dhe të mirëpresim Vitin e Ri, të nisim pa frikë sfidat dhe të mbajmë fort kujtimet e bukura! Gëzuar Vitin e Ri!

Kam vetëm një dëshirë për ty këtë Viti të Ri. Mund të kesh sa më shumë gëzime, shëndet e lumturi pa fund? Nëse i ke këto pa limit, atëherë 2018-a është viti yt. Gëzuar Vitin e Ri!

Udhëtimi yt në Vitin e Ri le të jetë i mbushur me mundësi të reja, ditë me shpresa, zemrën plot dashuri e lumturi në familje. Le të jetë viti më i bukur për ty. Gëzuar!

Besimi është diçka që nuk të lë kurrë në baltë dhe nuk të lejon asnjëherë të biesh. Në vitin e ardhshëm, lutu që të mos e humbësh asnjëherë besimin. Gëzuar Vitin e Ri!

Gëzim në janar, argëtim në shkurt, paqe nga marsi në qershor, asnjë shqetësim në korrik, harmoni në gusht, qetësi në shtator, suksese nga tetori në dhjetor. Gëzuar Vitin e Ri me të gjithë muajt e tij!

Kryqëzoji gishtat duke lënë pas atë që shkoi dhe duke mirëpritur të ardhmen. Në pritje të lumturisë me duart e bashkuara. Fillo numërimin mbrapsht duke paralajmëruar largimin e një viti të vjetër dhe fillimin e një viti të ri.

Pas me të vjetrën, përpara me të renë – gjithçka në këtë mes qoftë e lumtur për ty! Gëzuar Vitin e Ri!

Ndërsa mendoj për miqësinë tonë dhe sa të lumtur më ka bërë ajo mua, dua të të uroj shumë lumturi për vitin që po vjen!

Urimet e mia për ty: fillim i mbarë për janarin, dashuri për shkurtin, paqe për marsin, asnjë shqetësim për prillin, qejf për majin, gëzim nga qershori në nëntor, lumturi për dhjetorin. Paç një 2016 me fat dhe të mrekullueshme!

Uroj në këtë Vit të Ri shpresa dhe aspirata të reja, së bashku me zellin, guximin dhe angazhimin tënd për t’i arritur. Të uroj gjithë të mirat dhe Gëzuar Vitin e Ri!

1Uroj që Viti i Ri të të japë forcën për të përballuar sfidat e jetës dhe kurajën për të qetësuar ujërat e për të pasur gjithçka nën kontroll në çdo hap që do të ndërmarrësh! Është Vit i Ri, i dashur!

Viti i Ri shënon një fillim të ri. Njerëz të rinj për të takuar, aventura të reja për të shijuar dhe kujtime të reja për të krijuar. Të uroj një Vit të Ri të lumtur!

Urim special per ditelindje